OPET ve Cem Yılmaz tekrar bir arada

Cem Yılmaz, 15 yıl önce marka yüzü olduğu OPET ile yeniden bir araya geldi.

11.02.2020 - 15:14 | MediaCat

OPET ve Cem Yılmaz tekrar bir arada-01

“OPET yapar her şey değişir” sloganıyla müşteri memnuniyeti odaklı projelere imza atan OPET, 15 yıl önce reklam yüzü olan Cem Yılmaz’la tekrar bir araya geldi. Cem Yılmaz, iki yıl boyunca OPET’in reklamlarında yer alacak.

Cem Yılmaz ile OPET arasındaki işbirliği, bugün Rahmi M. Koç Müzesi’nde OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca ve OPET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin’in katılımlarıyla düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu.

OPET ve Cem Yılmaz’ı 15 yıl sonra bir araya getiren işbirliğinin ilk meyvesi de ilk kez basın toplantısında gösterildi. Geçmişle bugün arasında köprü kuran Happy People Project imzalı filmde ikilinin geçmişteki işbirliğine göndermeler yapılıyor. Basın toplantısına özel çekilen filmde Rahmi Koç Müzesi’nde sergilenen GITT (Güzel İnsan Taşıma Taşıtı) ve Mike da yer alıyor.

Toplantıda yaptığı konuşmasında akaryakıt istasyonlarında araçların her türlü ihtiyacını karşılamanın yanı sıra müşterilerine sunduğu alternatif hizmetler ve toplumsal ihtiyaçlardan yola çıkarak oluşturduğu sosyal sorumluluk projeleriyle müşteri memnuniyetinin zirvesindeki yerini koruduğunu söyleyen OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, “Bir akaryakıt dağıtım markası olmanın ötesinde, müşterilerimizin hayatında kalıcı bir yere sahibiz. Çünkü müşterilerimizi dinliyor, beklentilerine yönelik uygun koşulları hazırlıyor ve sektörde yapılamayanları yapıyoruz. Aldığımız geribildirimlerle mevcut standartlarımızı koruma ve üzerine çıkma hedefiyle çalışıyoruz. 2019 yılında akaryakıt dağıtım pazarında en yüksek büyümeyi gerçekleştirerek, pazar payımızı yüzde 19’un üzerine çıkardık” dedi.

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, Cem Yılmaz, OPET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin

2020 yılında OPET‘in yüzde 4 büyüyerek, yüzde 19,5’lik pazar payına ulaşmasını hedeflediklerini belirten Ağca, Cem Yılmaz ile 15 yıl önce yaptıkları işbirliğinin OPET markasının yükselişinde büyük etkisi olduğunu ve tüm Türkiye’nin konuştuğu bir reklam kampanyasına imza attıklarını söyledi. Ağca, “Cem Yılmaz ile markamızın birçok ortak noktası var. Cem Yılmaz da markamız gibi vizyoner ve yenilikçi bakış açısına sahip ve değişimin öncüsü olarak Türkiye’nin en sevilen isimlerinden biri. Cem Yılmaz ile geçmişte oluşturduğumuz güçlü bağı bu kez günümüzün beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda yeniden kurguluyoruz. Bu yeni işbirliğiyle ana stratejilerimizle uyumlu başarılı projelere imza atacağımıza inanıyoruz. Faaliyetlerimizde ülkemiz, müşterilerimiz ve sektörümüz için daha farklı ve daha çağdaş ne yapabiliriz diye düşünüyor, odak noktamıza bu soruyu alıyoruz. Böyle baktığımızda ise OPET hep daha fazlasını sunan ve fark yaratan marka olarak yoluna sağlam adımlarla devam ediyor” diye konuştu.

OPET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin ise kampanya hakkında bilgiler paylaştı. Yeni sloganları “Opet yapar, her şey değişir”in markayı çok başarılı bir şekilde özetlediğini söyleyen Zengin, “OPET kurulduğu günden bu yana ülkemiz akaryakıt sektörünü dönüştürüyor çünkü OPET gerçekten insan odaklı ve sosyal bir marka. Tüketicilerimize tüm mesajlarımızı bu slogan üzerinden vereceğiz. Cüneyt Bey’in de aktardığı gibi, bugün OPET sayesinde hepimizi mutlu eden tuvalet standardına sahibiz. Bu dönüşüm hikâyesi, son yıllarda kadın istihdamına katkı sunan Kadın Gücü Projesi ile başka bir dönüşüm hikâyesi içeriyor. Keza OPET’in marketçilikteki yeni lansmanı Ultramarketler de bambaşka bir dönüşüm hikâyesi.  Bu hikâyelerimizi, PET’in neleri değiştirdiğini anlatmak için tarihimizin en kıymetli noktalarından biri olan, ülkemiz reklamcılık tarihinin de en başarılı izlerinden olan 2005 dönemimizi kerteriz aldık. Sevgili Cem Yılmaz’la tam 15 yıl sonra ikinci dönem çalışmaya başlamamızın sebebi, bu dönüşüm hikâyesini geçmişten geleceğe taşımak. Geçtiğimiz 15 senede değişmeyen tek şey olan müşteri memnuniyetindeki liderliğimizi nasıl sürdüreceğimizi, önümüzdeki iki yıllık dönemde, ülkemizin yetiştirdiği en kıymetli sanatçıların başında gelen sevgili Cem Yılmaz ile anlatacağız” dedi.

OPET ile gönül bağı olduğunun altını çizen Cem Yılmaz, “OPET yapar, her şey değişir” diye başladığı sözlerine, “Bir ürünü, hizmeti tanıtırken, eğer özgüvenli bir markayla çalışıyorsanız, bu çok önemli bir konfor ve bir mutluluk. OPET ile ilk çalıştığım yıllarda yaptığımız o güzel filmler hep bu özgüvenin eseri oldu. Muhatapını ciddiye alan, bulunduğu sektöre değer katan, standart belirleyen profesyonellerle çalışmak beni hep daha iyisini yapmaya teşvik ediyor. OPET, azla yetinmeyen, çalışkan insanların markası. 15 yıl sonra tekrar birlikte olmak, benim için bir gurur vesilesi. Her şeyi değiştirmeye geliyor” ifadeleriyle devam etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.