Teknolojinin iyimser yüzü tartışmaya açılıyor

14. Digital Age Tech Summit bu yıl Tomorrow in Progress temasıyla Zorlu PSM'de gerçekleşecek.

11.02.2020 - 15:22 | MediaCat

Digital Age Summit bundan 14 yıl önce başladığında, dijitalden bahsetmek gelecekten bahsetmek gibiydi. Şimdi ise dönüşümün tam ortasındayız. Artık sonuçlardan ve katedilmiş yollardan bahsetmek gerekiyor. İşte bu yüzden, 14 Nisan’da Zorlu PSM’de, Tomorrow in Progress teması ve teknolojiyi odağına alarak güncellenen ismiyle Digital Age Tech Summit, teknolojinin aydınlık tarafına odaklanacak.

Neden daha farklı?

Teknoloji son yıllarda ağırlıklı olarak olumsuz özellikleriyle anılıp tartışmaya açılıyor. Bu tartışmaların 100 yıl öncesinin distopyalarının öngörülerine takılıp kalmasıysa teknolojinin iyimser ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirme potansiyelinin üzerini örtmeye başladı. Aslında durum böyle değil. DATS 2020, Tomorrow in Progress temasıyla, hem etkili iş sonuçları elde edebilen hem de dünyayı güzelleştirmeyi başarabilen güçlü teknolojileri başrole çıkartacak.

Digital Age Tech Summit 2020 hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için etkinliğin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

İçeriğin Geleceği

Jimmy Wales, Wikipedia Kurucusu

Dijital ekonomik düzenin en sıradışı örneklerinden biri olan Wikipedia, kâr gütmeyen yapısı ve reklamsız/ücretsiz içerik modeliyle, içerik ve medya ekosistemi için çok güçlü bir paydaş.

Jimmy Wales konuşmasında, Wikipedia örneğinden yola çıkarak, hem yalan haberlerle dolu medya ikliminden sıyrılmanın yollarını hem de bu farklı ekonomik modeli anlatacak.

Veri Stratejisi

Christopher Wylie, Veri Analisti

Cambridge Analytica skandalının patlamasındaki en kilit isimlerden biri Christopher Wylie. Bir veri analisti olan Wylie’in bu rolü onun TIME’ın En Etkili 100; Forbes’un 30 Under 30, Business Insider’ın Teknolojinin En Havalı 100 ve Politico’nun Siyasetin En Etkili 50’si listelerinde yer almasını da sağladı.

DAS 2020’de Christopher Wylie’nin ağzından hem onun kişisel hikâyesini hem de doğru bir veri stratejisinin neleri değiştirebileceğini dinleyebilirsiniz.

Dijital Ekonomi ve Transformasyon

Michael Schrage, MIT Sloan School Dijital İşletme Merkezi Araştırma Görevlisi & Yazar

Michael Schrage MIT’de, şirketlerin teknolojinin getirdiği yeniliklere nasıl adapte olabileceklerine ve ürün geliştirmeden şirket kültürüne uzanan 360 derecelik bir kültür kurgulamanın nasıl mümkün olacağına kafa yoruyor.

Schrage Dijital Ekonomi ve Transformasyon başlıklı konuşmasında şirketlerin, KPI’ları yapay zekâ yoluyla nasıl geleceğe yönelik olarak tasarlayabileceklerini, olası senaryolara nasıl bir hazırlık yapmaları gerektiğini de anlatacak.

Akıllı Şehirler ve Demokratik Bir Gelecek

Francesca Bria, Italian Innovation Fund Başkanı

Francesca Bria, Barcelona Kent Belediyesi’nin eski Chief Technology Officer’ı olarak çalıştı. Dünyanın en iyi akıllı şehir örneklerinden biri olan Barcelona, vatandaşların da şeffaf yönetilen bu akıllılaşma sürecine dahil olmalarıyla güçlü bir vaka yarattı.

Bria Akıllı Şehirler ve Demokratik Bir Gelecek başlıklı konuşmasında bu işbirliğini yaratmadaki tecrübelerini ve İstanbul için akıllı şehir sürecindeki önerini paylaşacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.