Onların ömrü kartınız kadar olabilir

Mastercard'dan nesli tükenmekte olan türlerin yaşadığı habitatları iyileştirmeyi ve canlı çeşitliliğini korumayı hedefleyen kampanya.

03.06.2021 - 15:50 | Simge Şenses

Onların ömrü kartınız kadar olabilir

Dünya genelinde gerçekleşen habitat kaybı, 1 milyon hayvan ve bitki türünün yok olma riskiyle karşı karşıya olduğu yaban hayatı için en büyük tehdit unsuru. İnsanlar çevre konusunda daha bilinçli hale gelirken, kâr amacı gütmeyen çevre kuruluşu Conservation International ve Mastercard‘ın birlikte hayata geçirdiği Yaban Hayata Etki Hediye Kartı Programı, tüketicilere bu özel habitatları korumaya yönelik bağışta bulunabilecekleri bir alan sağlıyor.

Nesli tükenme tehlikesi altındaki birçok türün bu kartların son kullanma tarihine dek yok olabileceği gerçeğinden yola çıkılarak McCann XBC tarafından tasarlanan yaratıcı kampanya, kartın son kullanma tarihini yaban hayatını korumanın önemi konusunda farkındalık yaratmak için bir araca dönüştürüyor.

Yaban Hayata Etki Hediye Kartı Programı kapsamında satın alınan her kart için Conservation International’a, 2030 yılına kadar dünya genelinde 40 milyon hektar arazi ve 4,5 milyon kilometrekare kıyı şeridindeki öncelikli alanlarda vahşi yaşam habitatlarının korunması ve eski haline getirilmesi için bir dolar bağışlanacak. Daha fazla bağışta bulunmak isteyenler ise bunu Mastercard Bağış Platformu aracılığıyla gerçekleştirebilecek.

Mastercard Pazarlama ve İletişim Başkanı Raja Rajamannar projeye dair, “Herkes için sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeyi taahhüt eden bir şirket olarak, bunun önemli bir yönünün yok olma tehlikesi altındaki türleri ve yaşadıkları habitatları korumak olduğuna inanıyoruz” yorumunda bulundu ve ekledi: “Dünyanın önde gelen koruma kuruluşlarından biri olan Conservation International ile güçlü ortaklığımız sayesinde, tüketicilerin bu konuda etki yaratmalarını sağlayacak bir yol yarattık.”

Conservation International CEO’su Dr. M. Sanjayan’ın açıklaması ise şöyle oldu: “Her türden yok oluş, doğa ve tüm canlılar için trajedidir. Yaban hayatı, daha temiz su ve daha verimli toprakları güvence altına almak için kritik öneme sahiptir. Hayvan habitatlarını yok ettiğimizde, sadece bu faydaları riske atmıyor; sağlığımız ve iklim değişikliğini kontrol altına alma yeteneğimiz için de tamamen yeni zorluklar yaratıyoruz. Doğayı kurtarmak her zaman kendimizi kurtarmakla ilgili olmuştur, bu nedenle tüketicilere vahşi yaşamı ve yaşam alanlarını korumaya yardımcı olmak için harekete geçebilecekleri basit bir yol sağlamak üzere Mastercard ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz.”

Bir kart satın almak ya da nesli tükenmekte olan türlere ev sahipliği yapan habitatların korunmasına nasıl yardımcı olabileceğiniz konusunda daha fazla bilgi almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.