Ogilvy, 60. yılını global sanal partiyle kutladı

Markalara en çok değer verenlerin en çok değer verdiği ajans Ogilvy, 60. yılını...

24.09.2008 - 10:56 | MediaCat

Markalara en çok değer verenlerin en çok değer verdiği ajans Ogilvy, bugün 60. yılını son derece hareketli bir global sanal-partiyle kutladı. Ogilvy’nin tüm dünyadaki 15 bin çalışanını bir araya getiren yıldönümünde, ajansın kuruluş kültürünün temelini oluşturan yaratıcılık ve büyük marka fikirleri kutlandı.

David Ogilvy, 23 Eylül 1948’de, yani bundan tam 60 sene önce, New York’ta Ogilvy’yi kurmuştu. Ogilvy & Mather Ajans Başkanı & CEO’su Shelly Lazarus da, ajansın kuruluşu hakkında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“David Ogilvy, o zamanlar, sektöre yön verecek bir kültür ve felsefe yaratmakta olduğunu ve bu kültür ve felsefenin bugün bile gelişmesini sürdürerek yaşayacağını bilmiyordu. David Ogilvy’nin markaların önemi ve büyük fikirlerin ve yaratıcılığın gücü hakkındaki fikirleri, bugün hala ilk günkü heyecanını ve doğallığını koruyor… Hatta belki daha da güçlü bir şekilde geçerliliğini koruyor. Ve bizler, bu geleneği önümüzdeki 60 yıl boyunca da sürdüreceğiz.”

Ogilvy Türkiye Ülke Başkanı Aytül Özkan ise görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “David Ogilvy’nin bizlere sunduğu temellerin üzerine global bir ağ yapılandırdık ve onun fikirleri sürekli olarak yenilikçiliğin sınırlarını zorlamamız için ilham kaynağımız oldu. Önümüzdeki birkaç on yıllık sürede, pazarlama iletişimi endüstrisinin içinde olacağı değişimlere yön verecek ve onlara adapte olacak güçlü duruşa hiçbir ajans bizim kadar sahip değildir.”

Global parti sanal ortamda

Ogilvy’nin doğum günü kutlamaları, Ogilvy ağında bulunan 30’u aşkın ofisin David Ogilvy’nin mirasını ve onun yarattığı kültürü anmak için bir araya gelerek 60. yılı kutlamalarıyla gerçekleştirildi. Kutlamalar yeni bir açık kaynak platformu kullanılarak ajansın intraneti aracılığıyla Web üzerinden yayınlandı.

New York Paley Center for Media’da gerçekleştirilen ve David Ogilvy’nin sözlerinden ve fikirlerinden esinlenerek yaratılan yeni bir videoart enstalasyonu ile yenilikçilik kavramı hayat buldu. Ses ve görüntünün bir arada kulanıldığı sergi, 22-26 Eylül tarihlerinde düzenlenecek New York Reklam Haftası’nın da temelini oluşturacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.