O nefes lazım olacak

Yeşilay'dan Dünya Tütünsüz Günü’ne özel reklam filmi.

01.06.2020 - 10:34 | MediaCat

O nefes lazım olacak

Nisan ayında “Sigarayı bırakmanın tam zamanı” diyerek, 10 adımda sigarayı bırakmanın yollarını paylaşan Yeşilay, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nde “O nefes sana lazım olacak” sloganıyla yeni bir reklam filmi yayınladı.

Coronavirus salgınının ardından gelecek güzel günlere odaklanan filmde sokakta yürüyen, spor yapan, çocuklarıyla oyunlar oynayan kişilerin görüntülerine yer veren Yeşilay, salgın döneminde sigarayı bırakanların salgın sonrasında çok daha sağlıklı ve güçlü bir yaşama adım atacağı vurguluyor. Yeşilay, film son noktayı, “Şimdi tam zamanıyken sen de sigarayı bırak, o nefes sana lazım olacak” çağrısıyla koyuyor.

Yeni kampanyanın “Sigarayı bırakmanın tam zamanı” kampanyasının devamı niteliğinde olduğunu belirten Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, “Coronavirus salgını döneminde başarılı bir kampanya yaptık ve vatandaşlarımızdan da çok iyi geridönüşler aldık. Bu dönemde sigarayı bırakanlar, normalleşme adımlarıyla birlikte hayata karışmaya başladıklarında çok daha sağlıklı ve dinç olacaklar. 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü vesilesiyle de sigarayı bırakmanın bu kazanımlarına odaklanmak ve hâlâ tütün ürünlerini kullananları da sigarayı bırakmaya davet etmek istedik. Yeniden sokaklara çıkabildiklerinde rahatça nefes almak ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı günler yaşayabilmeleri için sigarayı bırakmalarını öneriyor ve ‘O nefes sana lazım olacak’ diyoruz. Sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlarımız, Yeşilay Danışmanlık Merkezi destek hattımız 444 79 75’i arayarak sigarayı bırakmak için uzman psikologlarımızdan ücretsiz destek alabilirler” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.