MediaCat

Nisan’da en çok TV reklamını Pusula verdi

Firma, Unilever ve Digiturk’ü geride bıraktı.

Nisan’da en çok TV reklamını Pusula verdi

Nisan ayının son haftasında televizyona en çok reklam veren firmalar listesinde bu kategoride istikrarlı bir şekilde yükselen Pusula Yayıncılık ayın sonunda birinci sıraya yerleşti. Listede iki ve üçüncü sıralarda görmeye alışık olduğumuz firmalardan Unilever ve Digiturk yer aldı. Dikkat çeken bir başka firma ise yeni reklam kampanyası ile televizyonda yer alan Ağaoğlu İnşaat oldu. Firma listenin 9’uncu sırasında.

Unilever açıkhavada açık arayla önde

Açıkhavaya en çok reklam veren firmalar arasında Unilever, kendisini takip eden Tema Tekstil (LCW) ve Ülker‘in toplamından daha fazla kullanımla listenin ilk sırasında. Listede Galaxy S4 modelinin satışına Türkiye’de de başlayan Samsung 7’inci sırada kendine yer buldu. Nisan’ın son haftasında radyoya bakıldığında ise burada en çok reklam alan istasyonun Alem FM olduğu görülüyor. Takip eden radyolar ise TRT ve Super FM.

Medya verileri Nisan sonunda nasıl değişti?

Gazetenin liderleri aynı

Yılın dördüncü ayı sona ererken en çok reklam alan gazeteler sıralamasında dikkat çekici bir değişiklik yaşanmadı. Hürriyet, Sabah ve Posta‘nın önünde yer alarak en fazla reklam alan gazete olurken, podyum dışında kalan gazetelerden Yeni Asır yerel bir gazete olmasına karşın listede üçüncü sırada olmayı başararak dikkat çekti.

Kaynak: Nielsen

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.