NFT kulübünün yeni üyesi Pepsi

Pepsi, NFT rüzgârına “The Pepsi Mic Drop” koleksiyonuyla katıldı.

10.12.2021 - 17:59 | Ceren Berfin Beyazdağ

NFT kulübünün yeni üyesi Pepsi

NFT’nin bu yıla en çok damga vuran trendlerinden biri olması, 2+2’nin 4 olduğu kadar bariz bir gerçek. Yurtiçinde Galatasaray Spor Kulübü’nün Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu, Selçuk Erdem ve Alemşah Öztürk’ün NFT.NYC işbirliği ve Refik Anadol’un MoMA için hazırlayacağı NFT koleksiyonu; yurtdışında ise Nike’ın Cryptokicks’i, Coca-Cola’nın Friendship Box’ı ve Givenchy’nin Rewind Collective işbirliğinde hazırladığı PRIDE gibi örnekleri konuştuğumuz bugünlerde NFT gündemine Pepsi de giriş yaptı.

“The Pepsi Mic Drop” koleksiyonu, Pepsi’nin kuruluş tarihi olan 1893 adet token’dan oluşuyor. Token’lar arasında en dikkat çekeni ise Pepsi Mic’lar. “Pop ve müzikal sanatçılarına bir saygı duruşu” olarak tanımlanan koleksiyon, Ethereum blockchain’inde yer alacak. Pepsi Mic’lar dışında sahne, aksesuar ve efektlerin de yer aldığı token’ların kendisi her ne kadar bedava olsa da mint etmek için ufak bir işlem ücreti istenecek.

“The Pepsi Mic Drop” koleksiyonunu dün akşam Twitter üzerinden duyuran Pepsi’yi tebrik edenler arasında Meta da vardı. Meta’nın, NFT koleksiyonun metaverse’te harika görüneceği tweet’ine Pepsi’nin yanıtı “Öyle tabii ki kanki!” oldu.

Pepsi, NFT koleksiyonunun bekleme listesinin bağlantısını bugün Türkiye saatiyle 20:00 civarı Twitter sayfaları üzerinden paylaşacak. Koleksiyondan bin 843 token 14 Aralık 2021’de; kalan 50 token ise ileriki zamanlarda satışa sunulacak. “The Pepsi Mic Drop” ile ilgili detaylı bilgilere koleksiyonun internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: micdrop.pepsi.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.