MediaCat

Nike’tan metaverse hazırlığı

Nike, sanal ayakkabı ve kıyafet satışı için ABD Patent ve Marka Ofisi’ne başvuruda bulundu.

Nike’tan metaverse hazırlığı

Dijital ürünlerin popülerliğinin artmasıyla birlikte Nike, metaverse için ticari marka başvurularıyla yeni bir adım attı. ABD menşeli şirket, sanal ayakkabı ve kıyafet satışı için ABD Patent ve Marka Ofisi’ne başvuruda bulundu.

ABD Patent ve Marka Ofisi’ne göre Nike tarafından Nike adı, “Just Do It” sloganı, Nike logosu ile Air Jordan ve Jumpman logoları da dahil olmak üzere yedi başvuru gerçekleşti.

Nike cephesinden şirketin gelecek planlarına dair açıklama yapılmadı ancak şirket stratejisine yakın isimler, metaverse’ün şirket önceliklerinden biri olduğu ve ilerleyen dönemde daha fazla sanal ürünün tüketiciyle buluşabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Nike’ın metaverse stratejisine dair işaretler şirketin işe alım planlarında da görülüyor. Zira şirketin Ekim ayıdan bu yana sanal ürün tasarımı alanında çeşitli pozisyonlar için iş ilanları mevcut. Hatta 23 Ekim’de açılan bir ilanda “Bu pozisyon, Nike’taki dijital ve sanal devrimi ateşleyecek dijital ürün yaratım ekibinde yer almaktadır” ifadesi bulunuyor.

Şirketin başvuruları sanal dünya için bir ilk değil. Mayıs 2019’da Jordan & Fortnite işbirliği gerçekleşmiş ve oyuna Nike marka ayakkabılar gelmişti. Nike aynı zamanda online oyun platformu Roblox ile de işbirliklerine imza atmıştı. Şirketin NFT olarak kullanmayı planladığı Cryptokicks için Nisan 2019’da gerçekleştirdiği patent başvurusu ise bekleme aşamasında.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.