MediaCat

New York Mad Men finaline hazır

Kent, son sezonunun ikinci yarısı yayınlanacak diziye tematik etkinliklerle veda edecek.

New York Mad Men finaline hazır

Tüm dünyadaki takipçileri heyecanla son sezonunun ikinci yarısı yayınlanmaya başlayacağı 5 Nisan’ı bekleyedursun, hikâyesine ev sahipliği yapan New York, Mad Men‘e özel bir “elveda” demeye hazırlanıyor.

New York Mad Men finaline hazırlanıyor

Yayıncı kanal AMC’nin önderliğinde bu hafta başında başlatılan “Mad Men Dining Week” etkinliğine New York’ta faaliyet gösteren 34 restoran ve kulüp katılıyor. Dizinin çekildiği dönemin atmosferini yansıtan tasarımlarla yeniden yaratılan mekânlarda menülerde de değişikliğe gidilmiş. Örneğin menülerde Mad Men’in son bölümlerinin geçeceği yıla gönderme yapmak için 16,69 dolarlık öğle yemeği ve kokteyl içecek tercihleri serpiştirilmiş.

Her ne kadar planlanan hafta daha çok gece kültürüne odaklanıyormuş gibi görünse de, gün içerisindeki atmosfer de es geçilmemiş. Mekânlar hafta boyunca müşterilerine öğle yemeklerinde de “liquid lunch” adı verilen özel bir seçenek sunuyor. Bu menü sadece dizide sıkça tüketilen Martini, votka ve bunlardan köken alan kokteyllerden oluşuyor.

New York Mad Men finaline hazırlanıyor

Queens’te yer alan Museum of the Moving Image de haftaya AMC ve Lionsgate işbirliği ile düzenlediği özel bir sergiyle katkıda bulunuyor. Dizinin kökenlerine inen sergi hikâyenin başyazarı Matthew Weiner’ın karakterleri yaratırken faydalandığı nesneleri, kitapları ve dergileri bir araya getiriyor. Yazar ekibinin hikayenin detaylarını tartıştığı oda gibi prodüksiyon süreçlerine ait detaylar da barındıran serginin 14 Haziran’a kadar izleyicilere açık tutulması planlanıyor.

New York Mad Men finaline hazırlanıyor

New York Mad Men finaline hazırlanıyor

The Brooklyn Academy of Music‘in repertuvar filmler gösteren sineması BAMcinématek’te de Weiner’a dizi için ilham veren üç dönem filminin özel gösterimi yapılacak. How to Succeed in Business Without Really Trying, The Lost Weekend ve Mirage isimli filmlerin Mad Men at the Movies isimli gösterimi 22-23 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

New York Mad Men finaline hazırlanıyor

AMC ayrıca, final heyecanını sosyal medyada “The Wheel” adını verdiği özel bir Facebook uygulaması ile destekleyecek.

Kaynak: NewsWeek

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.