Netflix’ten La Casa de Papel spoiler’larına “rehine” önlemi

Netflix, yeni sezonu yayınlanan dizinin en sıkı hayranlarını spoiler endişesiyle uçuş moduna aldı.

08.09.2021 - 16:09 | Sencer Uçar

Netflix'ten La Casa de Papel spoiler'larına "rehine" önlemi

La Casa de Papel’in beşinci ve son sezonunun ilk beş bölümünü izleyiciyle buluşturan Netflix, tüm dizi izleyicilerinin baş belası spoiler tehdidine karşı dizinin ruhuna uygun ve bir o kadar da sıradışı bir önlem aldı.

Netflix, İtalya’da La Casa de Papel hayranı 100 kişiyi dizinin özel gösterimi için Madrid’e davet etti.  Dizinin yeni sezonuyla aynı anda başlayacak özel gösterim için 3 Eylül’de Cenova havaalanına gelen 100 davetli Madrid’e uçacakları bilgisiyle uçağa bindi. Kemerler bağlandı, elektronik cihazlar uçuş moduna alındı ancak Profesör’ün anonsuyla birlikte varış noktasının Madrid’le alakası olmadığı anlaşıldı. Davetliler beş saat boyunca havada kalıp dizinin yeni bölümlerini izlerken, sosyal medyada spoiler içeren paylaşım yapmaları da uçuş modu sayesinde engellenmiş oldu.

Netflix’in paylaştığı verilere göre, sosyal medyada herhangi bir dizi hakkında paylaşılan iletilerin yüzde 12,5’i spoiler içeriyor. Spoiler içeren iletiler en çok dizinin yeni bölümünün yayınlandığı ilk saatlerde paylaşılıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Netflix
  • Reklam Ajansı: Publicis İtalya
Kaynak: Lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.