Microsoft’tan kişiselleştirilmiş haber deneyimi: Microsoft Start

Kabuk değiştiren Microsoft News, yoluna Microsoft Start olarak devam ediyor.

08.09.2021 - 16:32 | Simge Şenses

Microsoft, Windows 11’le entegre olan ve internet tarayıcılarının yanı sıra iOS ile Android işletim sistemlerine sahip cihazlara da indirilebilen kişiselleştirilmiş haber platformu Microsoft Start’ı bugün piyasaya sürdü.

Microsoft News’a oldukça benzeyen Microsoft Start, binden fazla yayıncının haber ve medya kanallarını bünyesinde barındırıyor. Platformdaki akış, kullanıcılara hangi haberlerin sunulacağını belirlemek için yapay zekâ ve makine öğrenimi algoritmaları yardımıyla okurların hangi içeriklerle daha çok etkileşime geçtiklerini analiz ederek özel ilgi alanlarını tespit ediyor.

Microsoft'tan kişiselleştirilmiş haber deneyimi: Microsoft Start

Microsoft Start, kullanıcıların akışlarında en çok okunan haberleri, kişiselleştirilmiş önerileri, güncel spor skorlarını ve hava durumunu öne çıkaracak. Platformun, Microsoft’un MSN, Microsoft News ve görev çubuğu widget’ını iyileştirme çabalarının bir kombinasyonu olduğu söylenebilir. Microsoft MSN’i ortadan kaldırmaya niyetli değil ancak Microsoft Start’la birlikte Microsoft News’u tarihin tozlu sayfalarına gömdüğünü söyleyebiliriz.

Kaynak: The Verge, TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.