Mizahı en iyi kullanan 5 marka

Markalar dünyasının doğuştan komikleri kimler?

24.02.2014 - 11:40 | Tuğba Özögretmen

Mizah, dikkat çekmek ve insanları, markanız hakkında konuşturmak için en iyi yollardan biri. Unruly Media’nın 2013 yılındaki en iyi viral videolar listesine bakıldığında da, en çok paylaşılan videoların en az yarısının mizah öğeleri içerdiği görülüyor. Benzer şekilde, Nielsen’in 58 ülkede 29 bin internet kullanıcısı üzerinde 19 reklam fomatını ölçümlediği ‘Global Survey of Trust in Advertising’ adlı araştırmanın sonuçlarında da, katılımcıların yüzde 47’sinin mizah vurgusu olan reklamlara daha fazla ilgi gösterdiği dikkat çekiyor. İşte Fast Company’nin seçimiyle farklı sosyal medya mecralarında, mizah yoluyla markasına ‘ilgi patlaması’ yaşatan başarılı markalar…

Twitter
Bazı markalar 140 karakterle komik olma konusunda uzmanlaşmış durumda. Takipçilerini derin ve anlamlı mesajlarla çekmektense, kurabiyelerine dair şakalarla eğlendirmeyi hedefleyen Oreo bu isimlerin başında geliyor. Zira 290 bin takipçinin birçoğu kurabiye esprilerini merakla bekliyor.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz. Kaynak: Fast Company

1 2 3 4 5

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.