Shell’in kurumsal iletişimcisi cinayete kurban gitti

Kayınpederi tarafından vurulan Yankı Özkan Yıldırır'ın ölümü, sektörü şok etti.

24.02.2014 - 13:02 | MediaCat

Sokak ortasında kayınpederi tarafından vurulan Yıldırır'ın ölümü, sektörü şok etti.

Shell & Turcas‘ın 42 yaşındaki kurumsal iletişim müdürü Yankı Özkan Yıldırır, dün akşam saatlerinde eşiyle birlikte yürüyüş yaparken kayınpederi tarafından sokak ortasında silahla vuruldu. Hastaneye kaldırılan Yıldırır, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

Hürriyet‘te yer verilen haberde, kısa bir süre önce ağır bir kalp ameliyatı geçiren kayınpederin ameliyat sonrasında psikolojisinin bozulduğu ifade ediliyor. Haberde kayınpederinin öfkesinin altındaki nedenin, Yıldırır’ın kayınvalidesinin kendileriyle yaşamasına izin vermesi olduğu belirtiliyor.

Başarılı bir iş kadınıydı

Shell'in kurumsal iletişimcisi Yankı Özkan Yıldırır öldürüldüHayatını kaybeden Yıldırır, kurumsal iletişim müdürü olarak çalıştığı Shell & Turcas’ta önemli işlere imza atmıştı. Başarılı bir iş kadını olan Yıldırır, çalıştığı şirket adına çok sayıda ödül almış ve sorumluluk projelerine destek vermişti.

Yıldırır’ın şirketi adına aldığı en son ödüllerden biri 50 ülkeden 3 bin 300’ü aşkın çalışmanın katıldığı 10’uncu Stevie International Business Awards olmuştu. Barselona’da düzenlenen törende Shell & Turcas’a yol emniyeti konusunda gerçekleştirdiği çalışmalar nedeniyle ‘Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı’ kategorisinde Bronz Stevie Ödülü verilmiş, ödülü, şirketi temsilen Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır almıştı.

Yıldırır yine son dönemde Shell Eco-Marathon yarışması ile ödül almıştı. Proje halka ilişkiler alanındaki en iyi çalışmalardan biri seçilirken, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD), gelecek için değer yaratan bu organizasyona katkıları nedeniyle Shell & Turcas’ı ‘Altın Pusula’ ödülüne layık görmüştü.

Arkadaşları üzüntülerini Twitter’dan paylaştı

Sektörü şok eden gelişme iletişimcilerin de yoğun tepkisine neden oldu. Yıldırır’ın arkadaşları üzüntülerini Twitter‘dan paylaştı.

Kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.