MediaCat

En hızlı yükselen markalar

Millward Brown, küresel markalar arasındaki marka değeri büyümesinde ilk sekiz markayı belirledi.

En hızlı yükselen markalar

WPP için Millward Brown Optimor tarafından hazırlanan BrandZ Top 100 En Değerli Küresel Markalar sıralamasının ilk yapıldığı yıldan bu yana marka değerini en fazla büyüten marka Subway oldu. Araştırmaya göre yuzde 5,145’lik bir marka değeri büyümesiyle öne çıkan Subway, tüketiciye olan uygunluğu ve eşsiz anlamlı fark yaratma becerisiyle rakiplerinden ayrılıyor.

21 Mayıs Salı günü açıklanacak 2013 yılı sıralaması öncesi, Millward Brown 2006’dan bu yana açıklanan sonuçları analiz ederek tüm kategorilerde en hızlı yükselen sekiz markayı belirledi; işte yıllar içerisinde en güçlü, en sürdürülebilir marka büyümesi gösteren sekiz marka:

  1. Subway, yuzde +5,145
  2. Apple, yuzde +1,045
  3. Amazon, yuzde +470
  4. Hermès, yuzde +297
  5. Verizon, yuzde +230
  6. McDonald’s, yuzde +228
  7. IBM, yuzde +221
  8. Google, yuzde + 188

Sonuçlar, tüketicilerin konuşma, mesajlaşma, veri gönderme, hızlı yeme ve hayatlarına lüksü dâhil etme arzularında bir artışı vurguluyor. Analiz aynı zamanda, en güçlü ve sürdürülebilir büyümeye sahip markaların başarısında yüksek değer, amaca uygunluk, teknoloji kullanımı, itibar, anlamlı fark yaratma, karakter ve kullanıcıya yaşatılan deneyim gibi unsurların önem kazandığına dikkat çekiyor.

Millward Brown BrandZ Global Direktörü Peter Walshe, “Güçlü bir marka değerli bir ticaret eşyasıdır. Araştırmamız güçlü markaların sürdürülebilir rekabetçi avantaj ve marka büyümesi açısından önemli bir kaynak olduğunu vurguluyor. En hızlı yükselen markaların her biri, başarılarını marka yaratma stratejilerini önceliklendirmelerine borçlu. Rakiplerinden ayrı durmaları, satışa yönelimleri ve yüksek fiyat sunabilmeleri buna dayanıyor. Araştırmanın sonuçları ayrıca, tüketicinin ihtiyaçlarını anlayan, anlamlı fark yaratma ve amacına uygunluk için sürekli kendini yenileyen ve geliştiren markaların önemini vurguluyor” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.