Microsoft Apple-Samsung kavgasından ilham alıyor

Microsoft, Apple ve Samsung arasındaki tartışmalardan ilham alıyor.

30.04.2013 - 10:29 | Haluk Kasarcı

‘Kavgayı bırakın, değiştirin’

Bir süredir gerek kurumsal gerekse tüketiciler düzeyinde devam eden Apple – Samsung tartışmalarının yeni bir katılımcısı daha var gibi görünüyor: Microsoft. Windows Phone işletim sistemine övgü niteliğinde olan son reklam filminde bilişim devi, Apple ve Samsung’un tutucu hayranlarını tiye alıyor.

‘Nokia Lumia 920 Windows Phone’a geçin’ adlı reklam kampanyasının filmi son derece huzurlu giden bir düğün sırasında iki tarafın birbirlerine telefonları üzerinden ‘sataşmasıyla’ alevleniyor. Fitili ateşleyense son günlerde bir hayli tartışılan Samsung telefonların büyük boyutları oluyor.

Kısa süre sonra tüm davetlilerin birbirine girdiği düğünde sakin kalabilen iki kişi göze çarpıyor. Bu ikili Windows Phone işletim sistemi kullanan Nokia Lumia 920’li birer görevli. İkilinin kavgayı seyrederken yaşadığı diyalog ise son derece manidar: ‘Sence birer Nokia Lumia’ları olsa sürekli kavga etmeye bir son verirler miydi?’ ‘Bilmem. Belki de kavga etmekten hoşlanıyorlardır.’

Microsoft hararetle devam eden akıllı telefon savaşlarına bu reklamından sonra kaçınılmaz olarak dahil olacağa benziyor.

[youtube]http://youtu.be/Z19vR1GldRI[/youtube]