MediaCat

Microsoft 10 bin çalışanı işten çıkaracak

İşten çıkarmalar Microsoft’un işgücünün yüzde 5’inden azına denk gelecek.

Microsoft 10 bin çalışanı işten çıkaracak

Maliyet azaltma gerekçesiyle geniş çaplı işten çıkarma yoluna giden teknoloji şirketleri arasına Microsoft da eklendi. Microsoft, duyurusunu dün yaptığı kararla üçüncü çeyreğin bitimine kadar 10 bin çalışanla yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, ekonomideki belirsizlik karşısında maliyetleri azaltmak için 10 bin çalışanın işten çıkarılacağını ve yapay zekâ gibi önceliklere yeniden odaklanacaklarını ifade etti.  CEO Nadella, Microsoft’un internet sitesinde de yer alan açıklamasında şirketin bu durumdan daha güçlü ve rekabetçi çıkacağına duyduğu güveni belirterek, işten çıkarılacak bazı çalışanların durumlarını bu hafta itibarıyla öğreneceklerini söyledi.

CNBC’ye konuşan bir yetkili işten çıkarmaların tüm ekip ve bölgeleri kapsayacağını ancak mühendislikten ziyade satış ve pazarlama departmanlarını etkileyeceğini ifade etti.

Haziran 2022 itibarıyla Microsoft’un 221 bin çalışanı bulunuyor. Planlanan işten çıkarmalar şirketin işgücünün yüzde 5’inden azına denk gelecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.