MediaCat

MediaCat Radar: Salı

Günün MediaCat’in filtresinden süzülen özeti karşınızda.

MediaCat Radar: Salı

Aksa Akrilik dört gün çalışmayı deneyecek

İngiltere, Belçika, ABD, Yeni Zelanda, İrlanda ve Kanada gibi ülkelerde benimsenmeye başlanan 4 gün çalışma sistemi Türkiye’de ilk kez kurumsal bir şirket tarafından denenecek. Aksa Akrilik, 1450 şirket çalışanından 200’üyle gerçekleştireceği deneme sonucunda verimliliği ve çalışan memnuniyetini artırmayı hedefliyor.

Çalışanın ortalama öğün maliyeti yüzde 73 arttıÇalışanların öğün maliyeti yüzde 73 arttı

Türkiye’deki yemek kartı harcamalarını analiz eden Sodexo, çalışanların değişen yeme-içme tercihlerine ve maliyetlerine ayna tutan araştırmasının sonuçlarını paylaştı. 2022 yılında Sodexo harcamalarında Türkiye genelinde ortalama bir yemek için ödenen tutarın yüzde 73 artarak 71 TL’ye ulaştığının kaydedildiği araştırmaya göre İstanbul’un en pahalı yemek yenen ilçesi Sarıyer, en ucuzu ise Bağcılar oldu. Araştırmanın tüm çıktılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Avatar rekora koşabilir

James Cameron imzalı Avatar: The Way of Water ABD’de 250, dünya çapında ise 855 milyon dolar hasılata ulaştı. Yalnızca 10 günlük olan gişe verileri, filmin tüm zamanların en yüksek hasılata ulaşan filmleri arasına gireceği öngörüsünü destekliyor.

Kaynak: Digital Age

Wuhan’da sürücüsüz taksiler gece de yolda olacak

Çinli internet devi Baidu, otonom sürüş konusunda yeni bir adım attı. Wuhan’da 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet veren sürücüsüz taksi hizmetini 07.00-23.00’e uzatan Baidu’nun kurucu ortağı ve CEO’su Robin Li, robotaksi hizmeti Apollo Go’nun 2025’e kadar 65, 2030’a kadar 100 şehirde olmasını planladıklarını ifade etti.

Kaynak: Bloomberg HT

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.