MediaCat Mayıs sayısı bayilerde

Yapay zekânın dönüştürdüğü istihdamı kapak konusunda ele alan derginiz, Sports Marketing ve Marka Hikâyeleri ekleriyle sizlerle.

05.05.2017 - 10:20 | MediaCat

MediaCat Mayıs sayısı bayilerde

MediaCat Mayıs sayısı bayilerdeDergi takvimiyle yılın beşinci ayı geride kaldı. Sosyal hayatımızı olduğu kadar profesyonel yaşamlarımızı da artan bir süratle etkilemeye başlayan yapay zekânın, gelecekte istihdam üzerinde yaratacağı etkiyi ve özellikle yaratıcı sektörler özelinde neler ifade edebileceğini MediaCat’in İstihdam 4.0 başlıklı kapak konusunda bulacaksınız.

Derginiz kapak konusunun dışında da her ay olduğu gibi dopdolu. Sports Marketing ve Marka Hikâyeleri ekleriyle birlikte gelen MediaCat’in mayıs sayısını keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

İstihdam 4.0

Yapay zekâ ve robotik teknolojilerin meslekleri ve istihdamı nasıl dönüştüreceğinin bahsi açıldığında “işsizlik” korkusu yayılmaya başlıyor. Rakamlar kısmen korkutucu olabilir ancak kontrollü bir geçiş mümkün. Riskleri, avantajları, yaratacağı değişim ve yetenek setlerindeki dönüşüm, ekonomik çıktıları ve insana dair tüm yanlarıyla İstihdam 4.0 dönemi başladı.

“Biz buluşçuların yancısıyız”

MediaCat Mayıs sayısı bayilerde

Bu sene MediaCat’in 25’inci yılı. Bu sebeple özel bir yazı-video dizisine başladık. İlk konuğumuz reklamcı Serdar Erener. Erener’e geçmiş 25 yılı da sorduk tabii ki. Geçmişle ilgilenmediğini belirten Erener bir ayağının bugünde, diğerininse geleceğe doğru hamle yapar halde olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Ben hep bir soru üzerine gidiyorum: Tam olarak ne oluyor?”

Felis’i Felis jüri başkanlarından dinleyin

Yaratıcılık ve etkiyi bir arada değerlendiren Felis Ödülleri’nin bu yılki jüri başkanlarıyla yaptığımız söyleşilerde ikinci perde: Dijital Bölümü Jüri Başkanı Arda Erdik, Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü Jüri Başkanı Tankut Turnaoğlu, Film Bölümü Jüri Başkanı İlkay Gürpınar, Medya Bölümü Jüri Başkanı Demet İkiler, Mobil Bölümü Jüri Başkanı Tuna Tiryakioğlu, Sağlık İletişimi Bölümü Jüri Başkanı Sevgin İşlekel ve Sosyal Sorumluluk Bölümü Jüri Başkanı Oya Ünlü Kızıl ile olan söyleşilerimizi ilgiyle okuyacağınıza eminiz.

“Çok yerine ‘hedefli’ pazarlama”

İşin anahtarı olarak “çok para harcamaktan ziyade doğru mecra ile hedefli pazarlama”yı işaret eden Star Pazarlama Direktörü Arzu Haksun Güvenilir, Star’ın son bir yılda pazarlamada yaşadığı dönüşümü MediaCat’e anlattı.

Neler oluyor bize?

Köklü kurumların birbiri ardına irili ufaklı krizlerle sınandığı son günlerde, sosyal medyanın kriz yönetimi konusundaki tesiri yeniden gündemde. İnce elenip sık dokunan iş ve süreçler sosyal medya destekli bir paranoyaya mı kurban gidiyor yoksa yaşananlar enikonu birer garabet mi? Alanında uzman isimlerin görüşleriyle kısa süre önce yaşanan krizlere yakından bakın.

CGO’ların yükselişi

Küresel rekabetin artış hızıyla doğru orantılı olarak şirketler de büyüme kriziyle baş etmenin yollarını aramaya başladı. Bazı şirketler CMO’ların yerine CGO’ları atayarak bu krizi aşmaya çalışıyor. Pazarlamanın 4P’sinin büyümedeki payının sorgulandığı bu dönemde, şirketlerin organizasyon yapısında yaşanan dönüşümü mercek altına aldık.

Doğallık bir tık uzağınızda

Teknolojideki gelişmeler gıda sektörünün de kaderini değiştirdi. Değişen üretim pratikleriyle birlikte hızlı bir dönüşümden geçen gıda pazarı, son birkaç yıldır e-ticaret platformlarının öncülüğünde deyim yerindeyse “tazeleniyor”. Müşterinin beklentileri doğrultusunda taze gıda pazarında yaşanan gelişmelere ışık tuttuk.

“Asıl saatli bomba tüketme iştahı”

MediaCat Mayıs sayısı bayilerde

Pazarlama Mars’tan, sürdürülebilirlik Venüs’ten mi gelir? Aslında bu soru yıllar öncesine ait zira pazarlama ve sürdürülebilirlik çoktandır yakın temas halinde. Bu yine de sürdürülebilirlik iletişimin olumlu bir etkidense, yaratıcı hikâyelere odaklanmayı tercih etmesinin önüne geçmiyor. Sustainable Brands için İstanbul’a gelen “goodvertising”in isim babası Thomas Kolster’le konuştuk.

Advertising Age’le Martech’in zirvesine yolculuk

Pazarlama teknolojileri dünyasındaki tekellere meydan okuyarak, markaların tüketicileriyle kurdukları ilişkileri teknoloji ve inovasyon üzerinden yeniden tanımlayan 25 liderle tanışın.

Pazarlama dünyasının yeni favori buzzword’ü Martech’in ne olup ne olmadığını Advertising Age’de bulacaksınız.

MediaCat Mayıs sayısı bayilerde

Sports Marketing ve Marka Hikâyeleri de bu ay sizinle

Derginizin mayıs sayısı klasikleşen eklerinden biri olan Sports Marketing’in yanı sıra kısa süre içinde kendine has içeriğiyle büyük ilgi gören Marka Hikâyeleri ekiyle birlikte geliyor. Basketbol aşkını İstanbul’a taşıyan Euroleague 2017’yi kapak konusuna taşıyan Sports Marketing ve Marka Hikâyeleri için raflarınızda yer açın.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.