MediaCat

MediaCat Live 2: İletişimde Etik Performans

MediaCat önderliğinde düzenlenen online mini konferans serisi MediaCat Live devam ediyor.

MediaCat Live 2: İletişimde Etik Performans

Yeni bir tema çerçevesinde bir araya gelen sektör yetkilileri ve düşünce liderleri gündem dinamiklerine ışık tutarak; yaşanan kültürel, endüstriyel ve sosyolojik dönüşümlerin yönünü tayin ediyor.

14 Mayıs Perşembe günü gerçekleşecek ikinci MediaCat Live buluşmasında medyanın ve iletişim dilinin dönüşümüne odaklanıyoruz. Bu kez temamız “İletişimde Etik Performans”.

COVID-19 sonrası dünyada, hem medya hem de kültür tüketimimizde iş sonuçları bakımından etkili ve etkili olduğu kadar da toplumsal/çevresel açıdan sorumluluk sahibi olacak yeni iş modellerini masaya yatırıyoruz.

Program detaylarına aşağıdan ulaşabilir, katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe buradan kayıt yaptırabilirsiniz.

Program

MediaCat Live: İletişimde etik performans

1. Bölüm 15:00 – 15:40
İletişimde samimiyet, anlam ve amaç arayışı

Hayat normale dönmeye başlıyor. Ancak marka amacını ve iletişiminin yeni etik sorumluluklarını; iletişimde hem reklamveren hem de reklamcı koltuğunda oturanların üstlenecekleri yeni toplumsal rolleri daha yüksek sesle konuşmaya başlayacağımız bir gerçek. Tüketicilerin daha iyi bir gelecek beklentisinin artacağı da… İletişimin ötesine geçecek bir iyilik kültürü, nasıl kurulacak?

Moderasyon: İhsan Özçıtak, Deeper, Kurucu

Panelist:

 • Bediz Eker, VMLY&R New York Grup Strateji Direktörü
 • Handem Çelenkler, Adidas Türkiye Pazarlama Yöneticisi

2. Bölüm: 15:45 – 16:25
İçerik ve performansta yeni formüller

Mart ve Nisan aylarıyla birlikte medya ciddi bir dönüşümden geçmeye başladı. Dijital nüfusa yeni üyeler eklendi, yeni mecralar oluşmaya başladı ve reklamverenin iletişim karmasında birtakım değişiklikler yaşandı. Dönüşen tüketiciyle birlikte içerik savaşları ve yeni format arayışları da hız kazandı. Döneme özel geliştirilen yanıtlar ne kadar etkili oldu; hangileri kalıcı olacak? Son dönemde yaşanan bu hızlı değişim, geleneksel ve dijital medyanın geleceğini nasıl etkileyecek?

Moderasyon: Nüzhet Algüneş, TBWA\ISTANBUL Chief Media Officer’ı

Panelistler:

 • Alemşah Öztürk, 4129Grey CEO’su
 • Kına Demirel, Migros Pazarlama İletişimi ve CRM Direktörü
 • Mehmet İçağasıoğlu, The Walt Disney Company Türkiye Medya Birimi, Genel Müdür Yardımcısı ve Satış Grup Başkanı
 • Yüce Zerey, Hepsiburada CMO’su

3. Bölüm: 16:30 – 17:10
Kültürel hattı korumak

Evlerimize kapandığımız bu süreçte medya tüketimimiz arttı. Eğlence, sosyalleşme ve kültürel ihtiyaçlarımızı sosyal medya, streaming servisleri ve dijital ziyaretlerle giderdik. Ancak kültürün fiziksel, kolektif ve toplumsal yanı es geçilmemeli. Kültür tüketimi, bir arada yapıldığında, paylaşıldığında anlamlı ve kalıcı deneyimlere dönüşüyor.

Kültür tüketiminin bireyselleştiği ve sanallaştığı bugünlerin ardından, eksik kalan toplumsal yönünü nasıl giderebiliriz? Kültür ve sanat kurumları, dijitalle nasıl rekabet edebilir? Canlı etkinliklerin geleceği nasıl kurgulanabilir? Tüm bu soruların yanıtı bu panelde.

Moderasyon: Alev Kaynak, Kapital Medya İçerik Direktörü

Panelistler:

 • Görgün Taner, İKSV Genel Müdürü
 • Levent Erden
 • Murat Abbas, Zorlu PSM Genel Müdürü
 • Tuba Ünsal, Oyuncu
 • Yekta Kopan, Yazar

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.