MediaCat

Tohum Otizm Vakfı’ndan bir davet

Vakıf, Engelliler Haftası’nda herkesi farklı olmanın kıymetini anlamaya çağırıyor.

Tohum Otizm Vakfı’ndan bir davet

BM kararıyla her yıl 10 – 16 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Engelliler Haftası kapsamında, engelli bireylerin toplum içerisinde karşı karşıya kaldıkları ayrımcılığa dikkat çekmek isteyen Tohum Otizm Vakfı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) “Herkes Aynı Olsa” çağrısında bulundukları bir sosyal sorumluluk kampanyasına imza attı.

Sabancı Vakfı’nın da desteğini alan Eğitimde Engelli Hakları: Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte projesinin bir parçası olarak 13 Mayıs’ta gerçekleşecek Herkes Aynı Olsa hareketinde bireyler ve kurumlar, sosyal medya hesaplarından #HerkesAynıOlsa etiketiyle paylaşımlar yapmaya, farklı olma halinin değerli olduğunu hep birlikte anlamaya davet ediliyor.

Farklı olma halinin engelliliğe özgü olmadığının, her bireyin diğerlerinden ayrılan farklı özelliklerinin bulunduğunun ve bu durumun “farklı olma” halini olağanlaştırdığının altı çizildiği projede Sabancı Vakfı, Tohum Otizm Vakfı ve SEÇBİR engelliliği, farkılılığın bir biçimi olarak anlatmayı hedefliyor.

Kampanya kapsamında 11 Mayıs günü birey ve kurumların sosyal medya hesap avatarlarını #HerkesAynıOlsa logosuyla ve kullanıcı isimlerini de #HerkesAynıOlsa etiketiyle değiştirerek kampanyaya destek olmaları bekleniyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.