McDonald’s’ın Burger King’e cevabı gecikmedi

Marka, Burger King'in Dünya Barış Günü teklifine Facebook hesabından cevap verdi.

27.08.2015 - 10:57 | MediaCat

McDonald's 'ın Burger King'e cevabı gecikmedi

Burger King dün, McDonald’s’a, Uluslararası Dünya Barış Günü’nde iki ezeli rakibin o gün için beraber McWhooper isminde bir burger üretip elde edilen paranın Peace One Day isimli derneğe bağışlanmasını teklif etmişti. Marka, teklifin duyurulması için New York Times ve The Chicago Tribune’de tam sayfa ilanlar vermiş ve teklifinin detaylarını içeren mcwhooper.com sitesini açmıştı.

McDonald’s teklife dün Facebook üzerinden cevap verdi. McDonald’s’ın CEO’su Steve Easterbrook, iki şirketin arasında sadece dostça bir yarış olduğunu ve bunun savaşlarla ve acılarla karşılaştırılamayacağını ifade etti.

McDonald's, Burger King'in Dünya Barış Günü teklifine Facebook hesabından cevap verdi.

“İyi bir amaç için ilham vermek… Gerçekten iyi fikir. Maksat çok hoşumuza gitse de markalarımızın fark yaratmak için daha kapsamlı şeyler yapabileceğini düşünüyoruz” diyen Easterbrook, Burger King’in teklifini nazikçe reddetti. “Tüm dünyada farkındalığı artırmak için gayret gösteriyoruz, belki siz daha anlamlı bir küresel girişim için bize katılırsınız?” diyen Easterbrook mesajında, bir sonraki teklif için basit bir telefon görüşmesinin yeterli olacağını vurgulamayı da ihmal etmedi.