L’Oréal’den sokak tacizine karşı durma çağrısı

L'Oréal Paris, sokak tacizinin önüne geçmek için herkesi Stand Up hareketi kapsamındaki eğitimlere katılmaya davet ediyor.

03.06.2021 - 17:51 | Simge Şenses

L'Oréal'den sokak tacizine karşı durma çağrısı

Marka amacının merkezine kadınları güçlendirmeyi yerleştiren L’Oréal Paris‘in Ipsos’la gerçekleştirdiği uluslararası bir araştırmanın sonuçları, dünyada kadınların kamusal alanda karşılaştığı bir numaralı problemin sokak tacizi olduğunu ortaya koyuyor. Ankete tabi tutulan kadınların yüzde 78’i hayatlarında en az bir kez tacize uğradığını ifade ederken, bu kadınların sadece yüzde 25’i çevresindekilerden yardım gördüğünü belirtiyor. Araştırma, bu sorunun da derinlerine iniyor ve bir tacize şahit olduğu halde müdahale etmeyenlerin yüzde 86’sının “ne yapacaklarını bilmediğini” açığa çıkarıyor.

L’Oréal, bu sorunun temelindeki eğitim eksikliğini gidermek ve sokak tacizinin önüne geçmek amacıyla küresel çapta sürdürdüğü ve Türkiye’de yeni başlattığı Stand Up hareketinin detaylarını bugün L’Oréal Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Mehmet Karamollaoğlu, BÜYEM (Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi) Müdürü Dr. Tamer Atabarut ve Marka Elçisi Nur Fettahoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen bir basın toplantısında paylaştı.

Hareketi yıl sonuna kadar dünya çapında 500 milyon kişiye duyurmayı ve 1 milyon kişiye eğitim vermeyi amaçlayan L’Oréal’in eğitimlerine şimdiden 240 binin üzerinde kişi katılmış durumda. Kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşu Hollaback işbirliğiyle hayata geçirilen hareket, sokak tacizine uğrayanlara ve tacize şahit olanlara 5D yöntemiyle yol gösteriyor: Dikkat dağıt, dahil et, delillendir, doğrudan müdahale et ve dayanışma göster.

Bu yöntemler hakkında data detaylı bilgi edinmek için BÜYEM’in gerçek zamanlı eğitimine buradan kaydolabilir, ya da dilediğiniz zaman katılmak üzere hareketin resmî internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.