MediaCat

LinkedIn kısa video akışı denemesinde

Deneme kapsamında LinkedIn uygulamasına eklenen Video sekmesi TikTok benzeri bir video akışı sunuyor.

Profesyonel sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformu LinkedIn, TikTok benzeri kısa formatlı videoların yer alacağı bir akışı (feed) test etmeye başladı.

Deneme ilk olarak McKinney adlı bir influencer ajansında strateji direktörlüğü yapan Austin Null tarafından fark edildi. Null, uygulamanın gezinti çubuğuna eklenen “Video” sekmesinde yer alan kısa formatlı video akışını gösteren bir paylaşımda bulundu. Paylaşıma göre, LinkedIn uygulamasına eklenen Video sekmesine girildiğinde kullanıcıları kaydırarak görüntüleyebilecekleri dikey formda bir video akışı karşılıyor. Videoları beğenmek, yorum yapmak ve paylaşmak da elbette mümkün.

Diğer platformlardan farklı olarak LinkedIn’deki kısa video akışındaki içerikler kariyer ve profesyonellik odaklı olacak. Kullanıcılara akışta gösterilecek videoların nasıl belirleneceğine dair bilgi paylaşılmış değil.

Son hamlesiyle LinkedIn, TikTok’un popüler hale gelmesinin ardından kısa video formatlarını uygulamalarına taşıyan Instagram, YouTube, Netflix ve Snapchat gibi platformların arasına katılacak.

LinkedIn kullanıcıların platformda geçirdiği süreyi artırmak adına geçtiğimiz günlerde uygulama içi oyun denemelerine başlamıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.