MediaCat

Yapay zekâ destekli işe alım sistemi: AI’M Hiring

MediaMarkt Türkiye, dijital dönüşüm sürecinin parçası olarak yapay zekâ entegrasyonlu işe alım sistemi AI’M Hiring’i hayata geçirdi.

Elektronik perakendecisi MediaMarkt, işe alım süreçlerini daha kolay ve hızlı hale getirme hedefiyle yapay zekâ entegrasyonlu insan kaynakları sistemi AI’M Hiring’i devreye aldı.

Türkiye’de 98 mağaza ve 3 bin 600’ün üzerinde çalışanıyla hizmet veren MediaMarkt’ta açılan başlangıç ve orta kademe pozisyonlarda başvuran adaylar, artık ön mülakatları şirketin yapay zekâ asistanı AI’DA ile gerçekleştiriyor. Eleme sürecini hızlandıran bu yöntemle, daha fazla adayın değerlendirilebilmesi ve operasyonel verimliliğin artırılması amaçlanıyor.

Açık pozisyonlara uygun nitelikteki adaylar, e-posta üzerinden yapay zekâ destekli işe alım programı AI’M Hiring’e davet ediliyor. Daveti kabul eden adaylar sisteme kaydolup giriş yaptıktan sonra AI’DA’nın bilgilendirme videosuyla karşılaşıyor. Bilgilendirme videosunu izleyen adayların ön mülakat süreci başlatılıyor ve adaylara MediaMarkt ile ilgili yetkinliklerini kapsayan Türkçe ve İngilizce sorular yöneltiliyor. Sorulara verdikleri yanıtlar çerçevesinde yapay zekâ, adayların MediaMarkt yetkinliklerine göre “ısı haritası analizi”ni gerçekleştiriyor. Analiz sonucunda ilk beş sırada yer alan adayların ikinci aşamaya geçmesi ve işe alım yöneticisiyle görüşmesi sağlanıyor.

MediaMarkt, Vire Up işbirliğinde geliştirdiği AI’m Hiring ile video mülakat uygulamalarına başlamış durumda.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.