MediaCat

LinkedIn oyun dünyasına adım atıyor

LinkedIn platformunda oyun deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

İş dünyasında kişilerin iletişim kurmaları ve bilgi paylaşımında bulunmaları amacıyla çıktığı yolda geçtiğimiz yıl itibarıyla 1 milyardan fazla üyeye ulaşan LinkedIn, oyun dünyasına atım atmaya hazırlanıyor. Microsoft’un sahibi olduğu LinkedIn’in hedefi, uygulama içi oyunlar sunarak insanların platformda geçirdiği zamanı artırmak.

TechCrunch’ta yer alan habere göre LinkedIn‘in oyun hamlesinin arkasında Wordle gibi basit oyunların viral başarıya ulaşması bulunuyor. Basit bulmaca çılgınlığı akımından yararlanmaya hazırlanan LinkedIn’in ilk üç oyun denemesi Queens, Inference ve Crossclimb oyunlarıyla gerçekleşecek.

LinkedIn’in uygulama içi oyun denemelerini yaptığını fark eden uygulama araştırmacısı Nima Owji’nin paylaşımına göre, çalışanlarının oyundaki başarılarına göre şirketlerin sıralanması da söz konusu olacak.

LinkedIn adına açıklamada bulunan bir yetkili, ilişkileri derinleştirmek, sohbet olasılıklarını artırmak ve platform deneyimine eğlence katmak adına bulmaca tabanlı oyunlar eklemeye çalıştıklarını doğruladı ancak lansman için henüz bir tarih olmadığını ifade etti. Aynı kişi, X’te paylaşılan görüntülerin son sürümler olmadığını da ekledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.