Lafley’in halefi belli oldu

2000 yılından beri, Procter & Gamble'ın (P&G) Başkanı ve CEO'su olan AG Lafley'in, görevinden ayrılmasının ardından...

09.06.2009 - 15:19 | MediaCat

2000 yılından beri, Procter & Gamble’ın (P&G) Başkanı ve CEO’su olan AG Lafley’in, görevinden ayrılmasının ardından yerine kimin geleceği belli oldu. Wall Street Journal’da yer alan habere göre, 1 ay sonra görevi devretmesi beklenen Lafley’in yerine vekili Robert McDonald’ın gelmesi bekleniyor. Lafley büyük bir ihtimalle başkan olarak kalacak.

1977 yılında Harvard’tan MBA derecesi ile mezun olan Lafley, P&G’de çok uzun yıllar görev aldı. Lafley gibi P&G’de emektar olarak 29 yıl boyunca görev alan McDonald’ın da askeri bir geçmişi bulunuyor.

ABD Kara Harp Akademisi West Point’ten mezun olan McDonald’ın yeni pozisyonuna geçişi ile ilgili zamanlama konusunda, şirketin şu anki performansı itibariyle akıllarda bazı sorular mevcut.Robert McDonald

Şu an bulunduğu pozisyona iki yıl önce gelen McDonald, imalat ve nakliye sisteminde yeniden yapılanma gerçekleştirmesi için görevlendirilmişti.

Kaynak:brandrepuclic

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.