MediaCat

Kumar karşıtı kampanyadan kupa finali yanıtı

Dünya Kupası galibini istemedikleri halde doğru tahmin eden yaratıcılar hızlı davrandı.

Kumar karşıtı kampanyadan kupa finali yanıtı

Dünya Kupası öncesinde halkı bahis heyecanına karşı uyarmak için Singapur‘da yürütülen kumar karşıtı bir kampanyada Andy adındaki bir çocuğun arkadaşları ile diyaloğu konu ediliyordu. Kupayı kimin kazanacağı konusunda tahminlerde bulunan arkadaşları ne düşündüğünü sorduklarında Andy’nin verdiği “Umarım Almanya kazanır çünkü babam biriktirdiğim tüm parayı ona yatırdı” cevabı, herkesin yüzünün düşmesine neden oluyordu.

Kumar karşıtı kampanya başlarda amacına ulaşıyor gibi görünse de Almanya‘nın kupa boyunca süren üstün başarısı filmin sosyal medyada alay konusu olmasına neden oldu. Öyle ki, ünlü ABD’li talk şovcu Jimmy Fallon dahi programında kampanyayı tiye aldı. Finalde kupayı evine götüren ülkenin de Almanya olması alaycı dozu daha da yükseltti ve “Andy ve babası artık hiç ummadıkları kadar zengin!” yorumlarını beraberinde getirdi.

Kumar karşıtı kampanyadan kupa finali yanıtı

Fakat kampanyayı yürüten National Council on Problem Gambling‘in yanıtı gecikmedi. Konsey, alaycı zihinlere kumarın soğuk yüzünü resmi sitesine yerleştirdiği aşağıdaki banner‘la hatırlattı:

Kumar karşıtı kampanyadan kupa finali yanıtı

Kaynak: Wall Street Journal

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.