Twitter güneşi bekledi

Kiraz Mevsimi Cuma gününün en çok konuşulanı olurken, Güneşi Beklerken sezon finaliyle Pazar gününü lider kapadı.

14.07.2014 - 17:45 | MediaCat

Kiraz Mevsimi bu hafta yayınlanan ikinci bölümü ile sosyal TV'nin zirvesinde yer aldı

Geçen Cuma zirve için Alabora ile kıran kırana yarışan Kiraz Mevsimi bu hafta yayınlanan ikinci bölümü ile sosyal TV’nin zirvesinde yer aldı. 6.736 izleyiciden toplamda 10.090 tweet alan dizi yayılımda 10.633.470 izleyicinin Twitter akışında yer aldı. Sosyal TV izleyicileri dizinin son dönem Güney Kore dizilerinden “A Gentlemans Dignity” ye olan benzerliğine dikkat çekti. “Siz çoktan aşka düşmüşsünüz farkında değilsiniz” alıntısı gece boyunca en çok paylaşılan alıntı oldu. İzleyiciler Öykü ve Ayaz’ın çok güzel bir çift olacağı konusunda fikir birliğine varırken Özge Gürel’le ilgili “Kiraz Mevsimi’ndeki başrol bana Hazal Kaya’yı anımsatıyor…” şeklinde paylaşımlar yapıldı. Gece boyunca öne çıkan etiketler #bugüngünlerdenkirazmevsimi, #kirazmevsimindemeteninsahneleriartsin ve #özgegürel oldu.

Kiraz Mevsimi bu hafta yayınlanan ikinci bölümü ile sosyal TV'nin zirvesinde yer aldı

Güneşi Beklerken, sosyal TV izleyicileri sayesinde ilk beşteki yerini korumaya devam ederek Cuma gününü ikinci sırada tamamladı. Finale daha da yaklaşan dizide izleyiciler yavaş yavaş veda turlarına başladı. Pazar günkü bölümden yeni kareler paylaşmaya devam eden izleyiciler “#güneşibeklerken’e son 1 kalmış :))) Kimler bekliyor… Her şeye rağmen güzel bir bölüm olacak bence ;)” derken bir yandan da Aksel ve Kerem arasındaki gerginliğin nasıl sonuçlanacağı sorusunu sordu.

Ali Biçim Show, bu Cuma yayınlanan bölümü ile sosyal TV’de üçüncü sırada yer aldı. İzleyicilerin ağırlıklı olarak Jimmy Fallon’ın talk şovuna benzettikleri program karışık yorumlar aldı. Bir yandan “Sen çok yanlış gelmişsin bir 10 sene önce olsaydı tamam diyeceğim ama gerçi onu da Okan Bayülgen yaptı :) Sonuçta baya bir bayat” ve “İrem Sak olmasa izlemeye değmezdi” gibi yorumlar yapılırken bir yandan da “Sen işine devam çok süperdi program” diyerek gelecek bölümler için Demet Özdemir, Ekin Koç ve Yusuf Güney’in konuk olması için isteklerini dile getirdiler. Gece boyunca en çok atıf alan hesaplar @alibicim, @iremsak, @foxturkiye, @alibicimshow, @tugbaozerk, @gizemesendemir ve @ufukergin oldu.

ATV’nin yaz dizilerinden Diğer Yarım bu Cuma yayın gününü dördüncü sırada kapattı. “Vay be çok güzel bir dizi maşallah” diyerek seyirlerine başlayan sosyal TV izleyicileri Ecevit’in yaptığı konuşmaya kayıtsız kalamadı ve “Ecevit içime dokundun be adam” ve “Ecevit o ne güzel konuşmaydı yaa off dağıttın bizi!” şeklinde paylaşımlarla duygularını ortaya koydu. İzleyicilerden “Başı kapalı olmak çağdışılık gibi gösterilmekten ne zaman vazgeçilecek acaba” diye sorgulayanlar oldu.

Perşembe akşamından yadigâr Cuma günün konuşulmaya devam eden, sosyal TV izleyicilerinin göz bebeği Kardeş Payı günü beşinci sırada kapattı. “Fakir ama gururlu bir motor ustası vardı? Saatler saatler önce mesleki birikimini yok saymıştınız” günün en çok paylaşılan alıntısı oldu. @kardespayistar, @startv, @karrdespayi, @sinasiyurtsever, @muratcemcir, @gulgulozdemir, @ahmtkural, @bakanseda, @fankardespayi ve @kardespayirplik gün boyunca en çok atıf alan hesaplar oldu.

Sosyal TV’de hafta sonu

Alabora’nın bu hafta yayın yapmaması üzerine Cumartesi gününü Kiraz Mevsiminin hâkimiyeti ile devam etti. Dizinin tekrarının yer aldığı günde aynı zamanda Cuma gecesinin etkileri de konuşulmaya devam etti. 2.425 kullanıcıdan toplamda 3.580 tweet alan dizi yayılımda 3.265.990 izleyicinin Twitter akışına ulaşarak günü birinci sırada kapattı. Dizinin başrol oyuncularından Özge Gürel’in şu tweet’i Top Tweet oldu:

Sosyal TV izleyicileri aralarında dizi müziğinin sözlerini olan “Yine de inanmam sonsuz aşka gelip geçer sevda dedikleri kısacıktır ömrü bilen bilir adı Kiraz Mevsimi” alıntısını sıklıkla paylaştı.

O Ses Çocuklar Cumartesi gününü 2.319 izleyiciden aldığı 3.062 toplam tweet ile ikinci sırada kapattı. Finalistlerin belli olduğu gecede yarışmacılardan Erol ve Murat Boz arasında geçen eğlenceli konuşma paylaşıldı.

“#OSesCocuklar düellolar bitti yarın yarı final var çok hızlı oldu ama çok güzel, çok keyifli geçiyor” diyen izleyiciler gece boyunca @muratboz, @mustafaceceli, @startv, @osesturkiye, @muzikvetv ve @hadise hesaplarına atıfta bulundular.

Pazar gününü tartışmasız birinci sırada kapatan, bir haftadır da sosyal TV’nin ilk beşinden inmeyen, genç sosyal TV izleyicilerinin en favori dizilerinden Güneşi Beklerken oldu. İzleyicilerin bir haftadır hop oturup, hop kalkarak bekledikleri 52’nci bölüm 8.076 kullanıcıdan toplamda 13.272 tweet alarak yayılımda 9.667.671 izleyicinin Twitter akışındaki yerini aldı. Son dönemecine giren dizide hüzünle heyecan bir aradaydı. Kerem ve Zeynep’in arkadaş kalma kararı üzerine klavyelerinin başına geçen izleyiciler gece boyunca oyunculardan, yönetmene kadar tüm ekip ile Twitter üzerinden bir araya geldi. Ekipten gelen “Güneşi Beklerken veda ediyor ama geride kalan dostluklar ve sevgiler baki! :) İzleyen, izlettiren herkese buradan bir kez daha teşekkürler” ve “Tüm ekibimin yüreğine sağlık. Ve tabii ki çılgın GB fanlarına sonsuz teşekkür. Başka islerde görüşmek üzere hoşça kalın” gibi paylaşımlar izleyiciler arasında hemen yayılıp sıkça paylaşıldı.

Dizinin yönetmeni Altan Dönmez’in son sahneyi paylaştığı tweet gecenin Top Tweeti olurken ekibin veda yemeğinden ve toplanıp izledikleri bölümden fotoğraflar paylaşıldı. O Ses Çocuklar, açık ara farkla birinci olan Güneşi Beklerken’in arkasından ikinci sırada yer aldı. 2.504 kullanıcıdan toplamda 3.395 tweet alan yarışma yayılımda 11.361.021 izleyicinin Twitter akışında yerini aldı. Yarı final heyecanının yaşandığı bölümde izleyicilerden “#OSesCocuklar tüm yaz sürmeliydi. Bu kadar erken bitmese keşke” şeklinde yorum geldi. Bir yandan Mustafa Ceceli’nin Selim ve Umutcan ile devam edecek olması paylaşılırken bir yandan da Ceceli’nin duruşu ve olgunluğu izleyiciler tarafından takdir edildi.

Hafta sonu Twitter reytingleri

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 11-12-13 Temmuz 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.