P&G’de üst düzey atama

P&G Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Pazarlama Direktörü olarak görev alacak isim belli oldu.

17.04.2020 - 12:05 | MediaCat

P&G bünyesinde son olarak Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Cumhuriyetleri Bebek Bakım ve Kadın Bakım Kategorilerinden Sorumlu Satış Direktörü olarak görev almakta olan Dr. Onur Yaprak, Mayıs 2020 itibarıyla geçerli olmak üzere P&G Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Pazarlama Direktörlüğüne atandı.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde alan Dr. Onur Yaprak, doktora eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde pazarlama yönetimi alanında tamamladı. Kariyerine 2003 yılında P&G bünyesinde marka müdür yardımcısı olarak başlayan Dr. Yaprak, 2009 yılına kadar, P&G bünyesinde yer alan çeşitli markalarda marka yöneticisi olarak çalıştı ve ardından İsviçre’de P&G Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesinden Sorumlu Marka Müdürü olarak görev aldı. Dr. Yaprak bu görevini 2013 yılına kadar sürdürdü ve P&G’nin son yıllardaki en büyük satınalması Arbora & Ausonia (A&A) markalarının P&G’ye entegrasyonunu yöneten ekipte bulundu.

Türkiye’ye 2014 yılında dönen Dr. Yaprak P&G Türkiye ve Kafkaslardan Sorumlu Markalar Direktörlüğüne atandı. 2016 yılına kadar bu sorumluluğu sürdüren Dr. Yaprak, ardından görevine P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Cumhuriyetleri Bebek Bakım ve Kadın Bakım Kategorilerinden Sorumlu Satış Direktörü olarak devam etti.

Mayıs itibarıyla yeni görevine başlayacak olan Dr. Yaprak 2014 – 2018 yılları arasında Sabancı Üniversitesi’nde Marka Pratikleri Yüksek Lisans Programı’nda ders verdi. Yayımlanmış makaleleri de bulunan Dr. Yaprak, 2018 yılından bu yana Darüşşafaka Cemiyeti’nde öğrenci mentoru olarak sorumluluk alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.