MediaCat

Daha “Giyi” bir Dünya için

Sürdürülebilir modanın yeni oyuncuları, coronavirus sonrası dönemde de gündemde olacak gibi görünüyor.

Daha “Giyi” bir Dünya için

Evde kaldığımız bugünlerde pek çok şeyi sorguluyoruz. Bunlardan biri kendi geleceğimiz ise, ikincisi de Dünya’nın geleceği.

Üretimlerini sürdürülebilir kaynaklara dayandıran markaları bir süredir daha sık anar olmuştuk. Ancak belli oldu ki bundan sonra çok daha fazla duyacağız seslerini. Çünkü uzmanların üzerinde birleştiği şey, bundan sonra topluma ve dünyaya katma değer katmayanların ayakta kalamayacağı üzerine.

Bu motivasyonla yola çıkan isimlerden biri de Giyi. Kariyerinden Alametifarika, TBWA\Istanbul ve Daniska gibi ajanslar geçen ve birkaç yıldır Londra’da yaşayan Burcu Tokatlı’nın kreatif direktörlüğünde şekillenen bir marka.

“Coronavirus günlerinde çevre dostu bir marka çıkarmak manidar oldu” diyerek anlattığı ve sahipliğini Göknil Bigan’ın üstlendiği marka, sürdürülebilir moda çatısı altında, dönüştürülerek giyilebilen ve yalnızca yedi modelden oluşan bir elbise serisinden meydana geliyor. “Dönemin zor olacağını düşünsek ve moda endüstrisinin ve dünyanın nereye gideceğini bilmesek de, daha iyi bir dünya hayalimiz… Çevre dostu moda markalarının ivme kazanacağına inanıyoruz” diyor Tokatlı. “Daha Giyi Bir Dünya” sloganıyla yola çıkan markanın, aynı hassasiyetle üretim yapan örneklerine, coronavirus sonrası değişen dünyada ne şekillerde rastlayacağız, zaman gösterecek.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Giyi, kadın yaratıcılığı ile zenginleşen ve bilinçli tüketimi destekleyen bir tasarım şeklini benimsiyor. Her giyişte dönüştürebileceğiniz farklı yaşamlar katılan elbiseler sunuyor. Döngüsel tasarım yaklaşımı ile üretim atığı kumaşlar, aksesuarlara dönüşüyor. We want the Giyi dress to fit your ever-changing day, nature and mood embracing creativity and conscious consumption. We care about the biodegradeable fabrics, fair and circular production process as much as we care about its story, the design and the dress itself. Creative Direction by Burcu Tokatli @burcutokatli Creative Collaboration and Photography: Ekin Özbiçer @ekinozbicer Styling: Yaprak Gerçek @yaprak.gercek Model: @poppymiles_ Hair: Erkan Uluç Make up: Remzi Ateş Videography: Ozan Gür @ozngr Motion Designer: Mehmet Gorkem Kayhan @grkmkyhn Fashion Assistant: Melissa Sattari @melissasattari Production Company: P Blok @pblokproduction

Giyi (@giyiworld)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Everything we see hides another thing, we always want to see what is hidden by what we see.” says Rene Magritte. Time to find new ways to see differently, to listen differently, to think differently. Our versatile Dress #2 greets you, with organic raw denim, ready to steer you straight through spring, summer and fall either as a dress or a jacket. Each time you can wear it differently. Gördüğümüz her şey bir başkasını gizler, biz aslında baktığımız şeyin gizlediklerini görmek isteriz’ diyor Rene Magritte. Farklı görmeye, farklı dinlemeye, farklı düşünmeye ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz. Organik yıkanmamış denim ile üretilen Elbise #2 de sizi farklı şekillerde giyinmeye davet ediyor. Hem ceket hem elbise olarak sayısız ihtimale açık. Collage with #renemagritte

Giyi (@giyiworld)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Life continues to flow and find it’s balance, even in unprecedented times like this. The best we can do is try to stay calm and continue to take care of ourselves and others. We welcome Giyi’s first collection as we we welcome the new week. Dress #1 – Balloon sleeves, mini ruffled collar, wide-cut and asymmetric. Dress #1 is the romantic piece in Giyi First Collection and is always ready for cheer you up during tough times. Hayat su gibi yolunu bulur ve her şeye rağmen akar. Ve en zor anda dahi her şey, sevdiklerimizi korumak dahil her şey önce kendimize iyi bakmakla başlar. Zihnimizi güzel şeylere açık tutalım. Kendimize ve sevdiklerimize iyi bakmaya ve yavaşlamaya çalışırken, Giyi’nin ilk koleksiyonunu da sizlerle yavaş yavaş paylaşmak istiyoruz… Elbise #1 – Giyi’nin ilk koleksiyonunun romantik üyesi. Balon kolu, fırfır yakası, asimetrik ve bol kesimiyle Elbise #1 zor günlerde bize neşe vaadediyor.

Giyi (@giyiworld)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Kadının enerjisi ve yaşama gösterdiği özenden yola çıktık. Çünkü üzerimizde sadece bir elbise değil ‘tavrımızı’ taşımak istedik. Giyi ile olduğunuz kadını özgürce giyinin istedik. Tavrın Giyi. Kadın tekstil işçilerinin eşit hak mücadelesi ile başlayan 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününde ve her gün eşitlik, adalet ve emeğe değerden yanayız! Inspired by women’s passion and care towards life. We believe a dress is more than a dress but a reflection of your stance. Freely dress the woman that you are. Wear your stance. Every single day and in international women’s day, we stand for equality and justice. Creative Direction: Burcu Tokatli @burcutokatli Creative Collaboration and Photography: Ekin Özbiçer @ekinozbicer Styling: Yaprak Gerçek @yaprak.gercek Model Agency: @newmodels Model: @poppymiles_ Fashion assistant: @melissatatari Hair: Erkan Uluç Make up: Remzi Ateş Videography: Ozan Gür @ozngr Motion Designer: Mehmet Gorkem Kayhan @grkmkyhn Fashion Assist: Melissa Sattari @melissasattari Production Company: P Blok @pblokproduction

Giyi (@giyiworld)’in paylaştığı bir gönderi ()

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.