MediaCat

Köpeklerin güvenle yiyebileceği tavuk kemiği

KFC Tayland’dan köpeklerin yüzünü güldürürken sağlıklarını koruma altına alan kampanya.

Tavuk yediğiniz sırada köpeğiniz kendi payını almak için yanınıza gelip masum bakışlarıyla sizi ikna etmeye çalışabilir. Ne var ki tavuk kemiği köpekler için zararlıdır ve sindirim sistemlerinde ciddi hasarlara yol açabilir. Bakışlar ne kadar masum olursa olsun, tavuk kemiklerini köpeklerden uzak tutmak gerekir.

Hem köpek sahiplerini bu ikilemden kurtarmak hem de köpeklerin sağlığını koruma altına almak isteyen KFC Tayland, köpeklerin de tüketebileceği özel tavuk kemikleri hazırladı. Köpek atıştırmalıkları üreticisi Momo and Friends ile işbirliği yapan marka, Albay Sanders’ın papyonu şeklindeki özel atıştırmalığı köpek sahipleriyle buluşturdu.

Dünya Köpek Günü’nde Wunderman Thompson işbirliğiyle hayata geçirilen çalışmanın bir diğer amacı da tavuk kemiklerinin köpek sağlığına olumsuz etkileri hakkında farkındalık yaratmaktı.  26 Ağustos tarihinde Tayland’daki evcil hayvan dostu Central EastVille alışveriş merkezindeki KFC restoranına gelenlere ve markanın Facebook’ta düzenlediği etkinliğe katılanlara özel atıştırmalıklar hediye edildi. Kampanya aracılığıyla, ülkede sahipsiz köpeklere yardım eden The Voice Foundation için de yardım toplandı.

Tayland’daki evcil hayvan dostu alışveriş merkezlerinde bulunan KFC restoranlarında toplanan tavuk kemikleri geridönüştürülecek ve köpekler için atıştırmalık olarak geri dönecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.