MediaCat

Türk mutfağı Maksut Aşkar’la yenileniyor

‘Lezzet Sanatı’ tencere yemeklerini Aşkar’ın modern sunumuyla tanıtıyor.

Türk mutfağı Maksut Aşkar’la yenileniyor

Türkiye’nin 24 saat yayın yapan ilk yemek kanalı 24Kitchen, yerel bir yapıma daha imza atıyor. ‘Lezzet tasarımcısı’ olarak tanınan ünlü şef Maksut Aşkar‘ın sunacağı ‘Lezzet Sanatı’ isimli yeni program, 28 Eylül Cumartesi günü başlıyor. Hafta sonları saat 13:30’da yayınlanacak program, Türk yemek kültürünün kalbini oluşturan, birbirinden leziz tencere yemeklerine odaklanıyor.

Başarılı şef Maksut Aşkar, ‘Lezzet Sanatı’nda geleneksel Türk yemeklerine modern bir dokunuş ekleyerek yemek yapmanın ötesine geçiyor. Aşkar, tasarımcı kişiliğini Türk mutfağının ana malzemeleriyle birleştirerek ortaya sürprizlerle dolu ve hiç denenmemiş yemekler çıkarıyor.

‘Lezzet Sanatı’nın her bölümü, bir ana malzeme ve onun Türk mutfağındaki anlamı etrafında şekilleniyor. Yarım saatlik program süresince, o program için seçilen ana malzemenin kullanıldığı ‘ara yemek’, ‘ana yemek’, ‘tatlı’ ve ‘şaşırtan lezzet’ olmak üzere dört farklı yemek yapılıyor.

24Kitchen Türk mutfağını Mesut Aşkar'la yeniliyor

Maksut Aşkar, yeni programı hakkında şunları söylüyor: “Bu yeni programda ana hedefimiz, Türk mutfağının yalnızca kebaptan ibaret olmadığını ve yemek kültürümüzde en büyük yerin tencere yemeklerine ait olduğunu göstermek. Program için ekip olarak çok farklı kaynaklardan kapsamlı araştırmalar yapıyor ve en iyi tarifi bulmaya çalışıyoruz. Programın en önemli özelliklerinden biri, geleneksel tatlarımızı bugünkü malzemelerle yorumladığımız tariflere yer vermesi. Bir anlamda, anne ve anneannelerimizden öğrendiğimiz eski usul tarif ve pişirme yöntemlerine modern ve rafine yaklaşımlar kazandırıyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.