MediaCat

Klişe yok Clio var

Yeni Renault Clio’dan klişelere yer olmayan bir kampanya.

Klişe yok Clio var

Türkiye’de 12 Şubat tarihinde satışa sunulan yeni Renault Clio, tüketiciye otomobil reklamlarında görmeye alışkın olduğu klişelerden uzak bir kampanyayla sesleniyor.

Yapay zekâ tarafından tespit edilen klişelerden tamamen arınması adına otomobil sektöründen 362 reklam filminin analiz edilmesiyle hayat bulan kampanyada Clio’yu rakiplerinden ayrıştıran; sürüşe odaklı akıllı kokpit, aktif acil fren destek, multisense sürüş deneyimi gibi “benzersiz” özelliklerine vurgu yapılıyor.

4129Grey imzalı kampanyada Clio’nun Mutlisense, RS Line, 1.0 Turbo X-Tronic motor, kablosuz şarj, 360 kamera, eller serbest park destek ve aktif acil fren destek sistemi özelliklerinin her biri altı ayrı filmle anlatılıyor.

Tüketiciyle #BENZER5İZ etiketiyle buluşan kampanyanın hazırlığında daha önce çekilmiş 362 reklam filmleri Vircon Yapay Zekâ Ar-Ge Merkezi işbirliğiyle analiz edildi. Analizde reklam klişelerinin tespit edilebilmesi adına iki ayrı yapay sinir ağı oluşturuldu ve görsel ve işitsel klişelerin hiçbirine yer vermeyecek biçimde, benzersiz bir kampanya oluşturulması hedeflendi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.