MediaCat

Biraz tavuk biraz DMX

KFC’den soğukkanlı bir reklam filmi.

Biraz tavuk biraz DMX

BBH ile 15 yıldır sürdürdüğü işbirliğini sonlandırmasının ardından Mart ayından itibaren yola Mother ile devam etme kararı alan KFC, Birleşik Krallık ve İrlanda’da tüketicinin karşısına, restoranlarda satılan ürünlerde yüzde 100 yerli üretim tavukların kullanıldığının vurgulandığı ilginç bir reklam kampanyası ile çıkıyor.

Kampanya kapsamında yayınlanan reklam filminin başrol oyuncusu ise soğukkanlılığı ile dikkat çeken gerçek bir tavuk. Çekimleri iki haftada tamamlanan filmde KFC’nin “cool” tavuğu, DMX’in rap dünyasına armağanı “X Gon’ Give It To Ya şarkısı” eşliğinde bir dakika süresince kendinden emin figürler sergiliyor.

Kampanya, açıkhava projeleri ile de desteklenerek sokak sanatı ile de buluşuyor. Graffiti sanatçılarının Londra’daki bir duvar üzerinde yarattıkları eser, tıpkı KFC’nin tavukları günlük hazırlaması gibi her gün tekrar bakıma alınıyor.

Öte yandan KFC’nin yayınlanan son reklam kampanyası sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Kampanyada kullanılan “tüm tavuk” vurgusu nedeniyle bazı sosyal medya kullanıcılarının kafasında soru işaretleri oluştu.

Kampanyaya aynı zamanda vejetaryenlerden de tepkiler var.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.