ING Türkiye’ye yeni genel müdür

ING Türkiye'de genel müdür koltuğuna oturacak isim belli oldu.

04.06.2020 - 13:17 | MediaCat

ING Türkiye'ye yeni genel müdür

ING Türkiye bünyesinde 2012 yılından bu yana bireysel bankacılık içerisinde farklı yöneticilik görevleri üstlenen ve Ocak 2018’den bu yana ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Alper Gökgöz, ING Türkiye Genel Müdürlüğüne atandı.

Alper Gökgöz, ING Grubu’nda Hollanda, Belçika ve Lüksemburg ülkelerinden sorumlu global icra kurulu üyesi olarak atanan Pınar Abay’dan boşalan genel müdür koltuğunu devralmış olacak ve 40’ın üzerinde ülkede faaliyet gösteren ING Grubu içerisinde Türkiye’nin de bağlı olduğu ING Rekabetçi ve Büyüme Odaklı Ülkeler Başkanı Aris Bogdaneris’e bağlı olarak çalışacak.

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamasının ardından Harvard Business School’da işletme üzerine yüksek lisans eğitimi alan Gökgöz, Stanford Üniversitesi’nde yönetici liderlik programını tamamladı. 2012’de katıldığı ING Türkiye’nin dijital bankacılığı odağına alan dönüşüm sürecine önemli katkılar sunan Gökgöz, dijital kanalların en yeni teknolojilerle müşteri odaklı dönüşümüne liderlik etti. ING Türkiye’nin sektördeki müşteri memnuniyeti en yüksek, önde gelen dijital bankalardan biri haline gelmesini sağlayan Gökgöz, aynı zamanda sektörde örnek teşkil edecek pek çok ilke imza atılan stratejik iş ortaklıkları iş modelinin de başarıyla büyümesinde etkin rol oynadı.

Gökgöz’ün atamasını değerlendiren Aris Bogdaneris, “Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz başarılı dönüşüm sürecine Alper Gökgöz’ün büyük katkısı oldu. Dijital bankacılık stratejisiyle güçlenmeyi hedeflediğimiz Türkiye’de, Gökgöz’ün bu alandaki deneyiminin bundan sonrası için de önemli değer yaratacağına inanıyoruz” dedi.

ING ailesinin sekiz yıldır parçası olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Gökgöz, Kişisel ve profesyonel hayatımda önemli bir yere sahip olan ING Türkiye’ye yeni dönemde liderlik edeceğim için büyük heyecan ve gurur duyuyorum. Çalışma arkadaşlarımla beraber ING Türkiye’nin başarı hikâyesini çok daha ileri bir noktaya taşıyacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.