MediaCat

Pınar Abay’a küresel sorumluluk

ING Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay; Hollanda, Belçika ve Lüksemburg ülkelerinden sorumlu olacak.

Pınar Abay’a küresel sorumluluk

ING Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, ING Grubu Global İcra Kurulu Üyesi olarak atandı. Ataması Avrupa Merkez Bankası tarafından onaylanan Abay, ING Grubu Global İcra Kurulu’ndaki yeni görevine 1 Ocak 2020 itibarıyla başlayacak ve Hollanda, Belçika ve Lüksemburg ülkelerinden sorumlu olacak. ING Türkiye Genel Müdürlüğü görevine atamayla ilgili bilgilendirme ise önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.

Pınar Abay’ın eni görevinden ötürü büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen ING Grubu CEO’su Ralph Hamers, “Kendisinin liderliğinde ING Türkiye başarılı bir şekilde dijital ve inovatif bir organizasyona dönüştü. Abay’ın bankacılık sektörüne ve ING’ye dair derin bilgisinin yanı sıra müşteri ve çalışan odağı tutkusu, Hollanda ve Belçika’daki bankacılık organizasyonlarımızın entegrasyon sürecini daha da ileri taşıma konusunda çok değerli katkı sağlayacak” dedi.

Yeni görevinden ötürü büyük gurur ve mutluluk duyduğunu vurgulayan Pınar Abay ise, “ING Grubu gibi büyük bir ailenin tepe yönetiminde yer almak önemli bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. ING’nin benimsediği, insanların iş ve özel hayatlarında her zaman bir adım önde olmaları amacına yürekten inanıyor, bu amaca yönelik atılacak adımların parçası olmaktan büyük gurur ve heyecan duyuyorum” diye konuştu.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Pınar Abay, Harvard Business School’da MBA yaptı. Kariyerine 1998 yılında danışmanlık şirketi McKinsey&Company’de başlayan Abay, San Francisco ve New York ofislerinde de görev yaptıktan sonra İstanbul ofisinde yönetici ortak olarak çalıştı ve bankacılık sektörüne danışmanlık verdi. Abay, ING Türkiye’ye 2011 yılında 34 yaşındayken genel müdür olarak atanmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.