WME Droga5’a ortak oldu

Hollywood yetenek ajansı WME, Droga5’ın hisselerinin yüzde 49’unu satın alarak ajansa ortak oldu.

12.07.2013 - 11:01 | Tuğba Özögretmen

Hollywood’un en güçlü medya sahiplerinden Ari Emanuel ve Madison Bulvarı’nın en parlak reklamcılarından David Droga güçlerini birleştiriyor. ABD merkezli yetenek ajansı William Morris Endeavor, Droga5’ın hisselerinin yüzde 49’unu alarak dev bir ortaklık kuruyor. 225 milyon dolarlık bir yatırımla yapılan anlaşmanın ardından, iki tarafın yaptığı açıklama da Droga5’ın yönetim kadrosunda herhangi bir değişiklik olmayacağı yönünde şekilleniyor.

Droga yapılan anlaşmaya ilişkin olarak, “Droga5 her zaman, sektörümüzü ve müşterilerimizi ileriye taşıyan fikirleriyle sektörün en etkileyici yaratıcı ajanslarından biri olmayı amaçladı. Kurulan bu ortaklık bu amaçları hayata geçirmemizi sağlayacak kabiliyetimizi katlayarak artıracak” dedi.

WME’nin co-CEO’su ve kurucu ortağı Ari Emanuel ise Droga5’ın yönetim anlayışından yaratıcı özelliklerine kadar sektörün en iyisi olduğunu belirterek, “Bu yatırım sayesinde dünyanın en iyi sanatçılarını ve hikâye anlatıcılarını tüm dikeylerde bir araya getireceğiz” dedi.

Kaynak: Adage

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.