MediaCat

INCA’dan yaza merhaba

GroupM’in influencer marketing ekibi INCA, yazın gelişini reklamverenler ve influencer’larla birlikte kutladı.

INCA’dan yaza merhaba

GroupM’in influencer marketing ekibi INCA, reklamverenler, influencer’lar ve GroupM ekiplerini bir araya getiren bir yaza merhaba partisi düzenledi. Konsepti INCA’nın görsel kimliğine hâkim olan mercan renginden ilhamla tasarlanan geceye Çağla Şikel, Elçin Afacan, Sitare Akbaş ve Uberküloz (Berk Keklik) gibi isimler katıldı.

Dünyada 40’a yakın ülkede 300’den fazla marka için influencer marketing süreçlerini yöneten INCA global, 2021’in son çeyreğinde influencer’ları ve markaları datayla beslenen, marka güvenliği sağlanmış orijinal içeriklerle bir araya getirme hedefiyle Türkiye’de de faaliyete başladı. Markalara yapay zekâ tabanlı influencer seçim ve yönetim platformuyla garantili iş sonuçları ve canlı raporlama hizmeti veren INCA, performans ekipleriyle birlikte üretilen içeriklerin doğru kitlelere maksimum gösterimini sağlama amacıyla çalışıyor.

INCA Ülke Müdürü Serhat Demir

INCA Ülke Müdürü Serhat Demir, INCA’nın faaliyetlerini şu sözlerle özetliyor: “GroupM içerik pazarlaması ekibi olarak influencer marketing’in strateji ve fikir geliştirme kısmını yürütürken, uzun süredir operasyonun daha analitik ve otomasyona dayalı yapılabileceğine inanıyorduk. Hem reklamverenlerimizden gelen taleplere hem de INCA’nın global başarısına daha fazla kayıtsız kalamayarak geçen sene sonunda işin operasyon kısmını yürütmek için INCA Türkiye ekibini kurduk. Influencer içeriklerinin diğer paylaşımlara göre yüzde 44 daha fazla ilgi çektiğini ya da içeriklerin ortalama altı kat ROI getirisi olduğunu düşündüğünüzde yatırımın ve beklentilerin artması sürpriz değil. Ancak süreç hızlı bir dönüşümden geçiyor. Kullanılan platformların, formatların ve içeriğin her geçen gün çeşitlenmesi, branding ve performans odaklı kampanyalara konan hedeflerin net olarak ayrılmaya başlanması ve artan reklam modelleriyle birlikte kampanyaların doğru yönetilmesi farklı kabiliyetler gerektirmeye başladı. Bu dönüşüme ayak uydurmak isteyen reklamverenlerimizin talepleri ve soruları da aynı paralel de arttı. Çalıştığımız influencer’ın kendisinin, takipçilerinin ve geçmiş içeriklerinin datasına bakarak marka için en doğru eşleşme olduğundan, sahte takipçileri olmadığından ve içeriklerinin marka için risk teşkil etmediğinden emin olmak için INCA’nın kendi yazılımını kullanıyoruz.”

GroupM’in parçası olmanın da INCA’ya benzersiz avantajlar sağladığına işaret eden Demir, “Markaların yıllık iletişim stratejilerine entegre influencer marketing çözümleri bulmak konusunda ajans ekipleriyle omuz omuza çalışıyoruz. Böylece influencer marketing’in medya karmasına getireceği ek faydaları (gösterim, erişim, etkileşim ya da dönüşüm) hesaplıyoruz. Eksik kalınan noktada performans ekipleriyle çalışarak hedeflere ulaşılmasını garanti ediyoruz. Ayrıca üretilen içeriğin sadece kendi sosyal medya platformunda kalmayıp farklı platformlarda kullanıldığı modellere de olanak sağlıyoruz” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.