İletişim dünyasının acı kaybı

Cihan Zarakol yaşamını yitirdi.

11.03.2016 - 14:15 | MediaCat

İletişim dünyasının acı kaybı

Uçan Süvariler şirketinin yöneticiliğini yapan ünlü yönetmen, iletişim dünyasının deneyimli ismi Cihan Zarakol 10 Mart Perşembe akşamı geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi.

Zarakol İletişim Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Necla Zarakol’un eşi Cihan Zarakol aynı zamanda Zarakol İletişim Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

1970 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi, Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun olan Zarakol, Londra Film School’da bir sene animasyon eğitimi gördü. Reji asistanlığı yaptı. Daha sonra reklam filmlerinde yapımcı ve yönetmen olarak çalıştı. Tanıtım ve belgesel filmler çekti. Oyun Bitti, Duvardan Duvara, Ustura Kemal, Firarr gibi birçok sinema filmi ve televizyon dizisinde imzası bulunan Cihan Zarakol 12 Mart Cumartesi günü Levent Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

MediaCat ailesi olarak Cihan Zarakol’a rahmet, başta eşi Necla Zarakol olmak üzere kederli ailesine ve tüm sevenlerine sabır dileriz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.