İklim değişikliğini bir de onlardan dinleyin

WaterAid'den iklim krizinin dezavantajlı coğrafyalardaki etkilerine dikkat çeken kampanya.

10.08.2021 - 15:08 | Simge Şenses

İklim değişikliğini bir de onlardan dinleyin

Birçoğumuz iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerinin farkında olsak da, gezegeni iyileştirme gücüne sahip olanların bir kısmı hâlâ kapıda bekleyen krizin ciddiyetini kavramaktan oldukça uzak. Kreatif ajans Don’t Panic, bu ikiliği su, sanitasyon ve hijyen konularına odaklanan uluslararası sivil toplum kuruluşu WaterAid için yaratıcı bir kampanyaya dönüştürerek işliyor.

Batı dünyasının kararsızlığına karşı, iklim değişikliğinin sel, yangın, kuraklık, yiyecek kıtlığı gibi yıkıcı etkilerinin en  yoğun biçimde deneyimlendiği coğrafyalarda yarattığı çaresizliği gözler önüne seren kampanya için hazırlanan üç animasyon filmi, yapım şirketi Strange Beast’in imzasını taşıyor.

Krizin aciliyetini fark edemeyenlerin basmakalıp yorumlarıyla başlayan filmler, Tanzanya’da bir çiftçi, Nepal’de bir mühendis ve Malavi’den bir tüccarın yüzleştiği sorunları bizzat paylaşmalarıyla devam ediyor.

WaterAid Kitlesel Etkileşim Direktörü Johnty Gray kampanyayı, “İklim değişikliği şu anda yaşanıyor ve dünyanın en yoksul insanlarının temiz su bulmasını daha da zorlaştırıyor. Yeni animasyon serimiz sel, kuraklık ve aşırı hava koşulları gibi iklim değişikliğinin günlük gerçekliği ile yaşayanların deneyimlerini vurguluyor” sözleriyle anlatıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: WaterAid
  • Reklam Ajansı: Don't Panic
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.