MediaCat

Görmezden gelmek olmaz

İngiliz STK CALM’dan genç kadınların intiharlarını önlemeye yönelik farkındalık çalışması.

İntiharla mücadele eden İngiliz sivil toplum kuruluşu Campaign Against Living Miserably (CALM), genç kadın intiharlarına futbolcu Fran Kirby’nin kamera karşısına geçtiği farkındalık filmiyle dikkat çekiyor.

İntiharı önlemek için gizli bir yardım hattı ve internet üzerinden danışma hizmeti sunan CALM’ın araştırmasına göre, Birleşik Krallık’ta son beş yılda 18-34 yaş arası kadınların yüzde 19’u ruh sağlığı krizine dair konuşurken görünmez ya da reddedilmiş hissediyor. VMLY&R imzalı filmde maçta sakatlanan Fran Kirby’nin yardım talebi karşılıksız kalıyor ve maç hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. Her iki günde bir kadının intihar ettiği gerçeğinin paylaşıldığı film, hiçbir yardım talebinin görmezden gelinmemesi vurgusuyla noktalanıyor.

CALM yalnızlıkla mücadele kapsamında geçtiğimiz yıl yeşil sahalarda Declan Rice ile işbirliği yapmış, kuruluşun adam&eveDDB imzalı The Last Photo kampanyası Cannes Lions 2023’te Film kategorisinde Grand Prix ile ödüllendirilmişti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.