Görünmez rakiplere karşı mücadele

CALM ve İngiliz milli futbolcu Declan Rice, yalnızlıkla mücadele için sahada.

23.11.2022 - 16:43 | Sencer Uçar

İngiltere’de intihar vakalarını önlemek için faaliyet gösteren Campaign Against Living Miserably (CALM), üç milyonu aşkın insanın çoğunlukla ya da her daim yalnız hissettiği ülkede yalnızlık duygusuyla mücadelesine etkileyici bir filmle devam ediyor.

Yardım kuruluşunun AMV BBDO imzalı filminde West Ham United’ın İngiliz milli futbolcusu Declan Rice, yalnız çıktığı sahada onbinlerce taraftarın gözü önünde görünmez rakiplere karşı ter döküyor. Umutsuzluğa kapıldığı anda Rice’ı yerden kaldırmak için bir el uzanırken, ekranda “Yalnız hissetmek için yalnız olmanız gerekmez. Birlikte önleyelim” mesajı beliriyor.

Declan Rice’ın kamera karşısına geçtiği film, önceki yıl boksör Tyson Fury’nin rol aldığı Görünmez Rakip filminin devamı niteliğinde. Geçen yılki kampanya CALM‘ın bilinirliğini yüzde 22-33 aralığından yüzde 50’ye taşımasına vesile olmuştu.

CALM CEO’su Simon Gunning, “İngiltere’de her hafta 125 kişi intihar ediyor. Ölenlerin yüzde 75’i erkek. Bu kabul edilemez ve böyle olmamalı. Artık insanları ihtiyaç duydukları yardımı talep etmekten alıkoyan çekinceyle hiç olmadığı kadar mücadele etmemiz gerek. Yaş, cinsiyet ya da evveliyatı fark etmeksizin herkes yalnız hissedebilir ama herkes bu hissi farklı tecrübe eder. Bu yüzden birlikte mücadele etmeli, insanlara, şu an nasıl hissederlerse hissetsinler asla yalnız olmadıklarını göstermek zorundayız. Her daim sizden yana olanlar var ve CALM hep orada olacak” yorumunda bulundu.

KÜNYE

  • Reklamveren: Campaign Against Living Miserably
  • Reklam Ajansı: AMV BBDO
  • Prodüksiyon Şirketi: Prettybird
  • Yönetmen: Robert Wilkins
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.