Google yeni kampanyası ile ajansları hedef alıyor

'Art, Copy & Code' ile klasik teknolojikle buluşuyor.

08.03.2013 - 13:55 | Ali Kuru

Google yeni kampanyası ile ajans ve pazarlamacıları hedef alıyor

Google ilk olarak geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği ve klasik reklamların günümüz teknolojisinin yardımıyla yeniden hayal edildiği ödüllü programı ‘Project Re: Brief’in ardından yeni tasarlanan yeni programı tanıttı: ‘Art, Copy & Code’. Marka ve pazarlamacılar ile işbirliği içerisinde çalışan yeni program, Google teknolojisinin yaratıcılıkla ne denli harika işler yapılabileceğini ortaya koyuyor.

İlk ortaklığını Volkswagen ile gerçekleştiren Google yeni programı Smileage’yle, otomobil devinin 2012 yılında yürüttüğü ‘gittiğiniz mesafe değil, mesafeyi nasıl yaşadığınız önemli’ temalı reklam kampanyasına bir ilave yapıyor. Volkswagen‘inizle –ya da başka herhangi bir araçla– kat ettiğiniz yol için ‘smiles’ kazandıran program henüz beta aşamasında. Volkswagen, birlikte çalıştığı Deutsch L.A. ve dijital ajans Grow un yapımı üstlendiği projenin kreatif teknoloji konusundaki tüm yükünü geçen sene büyük başarı sağlayan ‘Project Re: Brief’in hayata geçirilmesini sağlayan Grow üstlenecek.

Mobil uygulama, yolculuğunuzun ‘neşe faktörünü’ proje yer, zaman, trafik ve hava durumu gibi faktörleri ölçmek için kullanılıyor. ‘Smileage’ deneyiminizi paylaşmanız için Google+ ile oturum açmanız yeterli.

Google yetkilileri projenin hayata geçirilmesindeki temel motivasyonun, her gün 144 milyon Amerikalının ortalama 52 dakikasını araçlarında geçirdikleri bilgisinin sağladığını belirtti.

‘Art, Copy & Code’a dâhil olması beklenen diğer markalar arasında Burberry ve Adidas yer alıyor.

Haluk Kasarcı

(kaynak: creativity online)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.