GSK konkurunu hangi ajans kazandı?

GSK'in globalde kurumsal kampanyasını yürütecek ekip hazır.

06.12.2012 - 16:57 | MediaCat

GlaxoSmithKline global marka çalışmaları için kiminle anlaştı?

(fotoğraf: reuters)

 

GlaxoSmithKline, yeni kurumsal marka iletişiminin global ayağı için WPP ekibini atadı. Firma bu anlaşmayla GSK’in çalışmalarını tüm dünyada etkili bir şekilde duyurmayı amaçlıyor.

GSK, 2013’ün ilkbahar döneminde, tüketici ürünleri, ilaçlar ve aşılar dahil olmak üzere şirketin global portfolyosunu her açıdan kapsayan bir çalışma ortaya koymayı planlıyor.

Söz konusu çalışma için Grey London, WPP’den Brand Union’la işbirliği yapacak. Daha önce WPP’de Team Vodafone CEO’su olan, şimdi ise Team GSK’in başında bulunan John Rudaizky süreci yönetmekle sorumlu. Ekip, önce WPP’ye bağlı ajanslar olan CHI ve Ogilvy & Mather’ı elemiş, son aşamada ise Omnicom Group’a bağlı TBWA’e karşı konkuru kazanmıştı.

Konkurun ardından WPP yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“GSK tarafından yürütülen kurumsal değerlendirme sürecinin ardından WPP, GSK’in marka portfolyosunu geliştirmek için firmayla çalışmak üzere  Team GSK’i kurmuştur. Birçok WPP şirketi bu çalışmaya katkıda bulunmuş ve bulunmaya da devam edecektir.”

GSK’e dönecek olursak, firma şu sıralar sıtmaya karşı yürüttüğü çalışmalarda tedavi yönteminin eşiğinde oluşunun sevincini yaşıyor. Firmanın kurumsal bir kampanya geliştirme kararında bunun etkili bir unsur olduğu tahmin ediliyor. Firmanın tüketici markaları arasında Panadol, Lucozade, Solpadeine, Corsidol, Macleans, Horlicks, Nitol, Beechams, Aquafresh ve Sensodyne yer alıyor.

 

Itır Yıldız

(kaynak: Ad Age)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.