Messenger Reklamları kullanıma sunuldu

Facebook'tan markalar için yeni bir reklam mecrası.

12.07.2017 - 09:53 | MediaCat

Messenger Reklamları'nda yeni dönem

Facebook, 11 Temmuz tarihinden itibaren Messenger Reklamları (Messenger Ads) özelliğinin tüm dünyada kullanıma sunulacağını duyurdu. Dünya genelinde aylık kullanımı 1,2 milyar insanı aşan uygulama üzerinden markaların verdikleri reklamlar potansiyel müşteriler ile buluşturulacak. Reklamverenler, Messenger üzerinden kullanıcılara gelecek aydan itibaren sponsorlu içerikler sunabilecek.

Uygulama şimdilik tüm kullanıcılara ulaşmayacak. Bu ayın sonu ile birlikte Facebook kullanıcılarının sınırlı bir bölümü reklamları görebilecek. Uygulama daha sonra tüm dünyada devreye girecek.

Facebook Messenger Reklamları ve Gelirler Ürün Müdürü Ted Helwick, Messenger Reklamları özelliğinin, reklamverenlerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olunması konusunda yeni bir adım olduğunu, yeni özellik sayesinde her ölçekteki tüm işletmelerin müşterilerine ulaşmak için yeni bir araca sahip olacaklarını söyledi.

Messenger Reklamları, Haber Akışı’nın yanı sıra reklamverenlere Instagram ve Audience Network üzerinden de reklam verme olanağı sunacak. Messenger’ın mobil uygulamasında yer alan reklamlara tıkladıklarında, kullanıcılar Messenger ya da yönlendirildikleri sayfa üzerinden marka ile doğrudan iletişim kurabilecek.

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.