MediaCat

Duolingo, tasarım stüdyosu Hobbes’u satın aldı

İkinci bir tasarım ve animasyon stüdyosunu bünyesine katan Duolingo, uygulamadaki eğlence dozunu artırmayı amaçlıyor.

Dil öğrenme uygulaması Duolingo, 2021’deki halka arzının ardından tasarım odağındaki ikinci satınalmasını gerçekleştirdi. Şirket, salı günü Detroit merkezli tasarım ve animasyon stüdyosu Hobbes’u bünyesine katmak için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Hobbes, bir yılı aşkın süredir uygulamanın hareketli grafik tasarımları ve Duolingo Music gibi projelerinin geliştirilmesinde şirketle birlikte çalışıyordu. Anlaşmanın tamamlanmasıyla birlikte Hobbes’un 12 tasarımcısı, hareketli grafik uzmanı, yaratıcı stratejisti, yaratıcı yönetmeni ve prodüktörü Duolingo’ya tam zamanlı olarak katılarak şirketin ilk özel animasyon ekibini oluşturacak.

Duolingo deneyiminin temelinde, dil öğrenmeyi zorlu bir görevden ziyade oyuna dönüştürmek yer alıyor. Şirket, 2022 yılında bu amacını pekiştiren bir adım atmış, oyun mekanikleri üzerine çalışan Detroit merkezli bir diğer tasarım ve animasyon stüdyosu olan Gunner’ı satın almıştı.

Duolingo Baş Tasarım Sorumlusu Ryan Sims konuya ilişkin,”Hobbes’un eşsiz yeteneklerini tasarım ekibimize katarak hareketli grafik kullanımımızı artıracağız. Daha hareketli bir ürün deneyiminin daha eğlenceli olduğu ve daha iyi öğrenme sonuçlarına yol açtığı inancıyla yatırımlarımızı sürdürüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.