Dünyanın en küçük evi

Airbnb'den boyu 2 santimetreyi aşmayanlar için harika bir konaklama fırsatı.

13.12.2018 - 15:27 | Sencer Uçar

“Ufalsam, karınca kadar olsam da kimseler beni görmese, biraz karınca kafamı dinlesem” diyorsanız, Airbnb’nin tam da size göre bir teklifi var. Zira Almanya’nın Hamburg şehrinde yer alan, dünyanın en büyük demiryolu minyatürü Miniatur Wunderland’daki ufaktan da ufak ev, misafirlerini geceliği 9 eurodan ağırlamak için hazır.

Miniatur Wunderland’daki dünyanın en küçük evinde konaklamak o kadar kolay değil yalnız. Örneğin 11 x 12 santimetre boyutlarındaki evde konaklama şansına erişmeniz için boyunuzun iki santimetreyi aşmaması gerekiyor. Eve ayakkabılarınızla girmeniz ya da fazladan bavul getirmeniz yasak. Ev sahibiyle fazla muhabbet etmemeniz bekleniyor. Eve dilediğiniz kadar arkadaşınızı davet edebilir hatta parti bile yapabilirsiniz ama misafirlerin kapıdan geçebilmeleri şart. Evcil hayvan konusunda hiçbir sıkıntı yok; minyatür oldukları sürece tabii.

Airbnb bu evde kimseyi ağırlamayı hedeflemiyor elbette. Evden elde edilecek gelirin tamamı mültecilere, evsizlere ve çocuklara birçok konuda yardım eli uzatan hayır kurumu Hanseatic Help’e aktarılacak.

 

 

Kaynak: Wuv.de

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.