Digiturk’ten Bond hayranlarına hediye

Digiturk İçerik Genel Müdür Yardımcısı Esra Özaral Altop'tan 007 HD ve platformun gelecek planlarını dinledik.

13.01.2017 - 08:50 | MediaCat

Digiturk'ten Bond hayranlarına hediye

Digiturk bugün itibarıyla yayına giren ve ay sonuna kadar yalnızca sinema tarihinin en popüler ajanı James Bond’a adanmış içerikleri ekrana taşıyacak olan pop-up kanalı ile sinemaseverlerin yüzünü güldürmeyi hedefliyor. Platformda içerik genel müdür yardımcısı olarak görev alan Esra Özaral Altop ile Bond’a adadıkları kanalı ve 2017’de içerik özelindeki hedeflerini konuştuk.

Bugün itibarıyla bir pop-up kanal açtınız. Bu kanalda, bugünden ay sonuna kadar sadece James Bond filmleri ve belgeselleri yer alacak. Böyle bir kanal açma fikri nasıl ortaya çıktı?

Digiturk olarak daha önce de imza attığımız yenilikçi çalışmalarla ses getiren, üyelerini her zaman geniş yelpazede nitelikli içerikle buluşturan bir platform olduk. Bu anlamda Star Wars ve Star Trek gibi sinema tarihine geçen önemli seriler için çalışmalarımız olmuştu. James Bond da en az bu yapımlar kadar önemli bir seri. Amacımız tüm dünyada büyük ilgi çeken ve kendine has takipçi kitlesi oluşturan serileri bir bütünlük içinde izleyicilerimize sunarak kaliteli ve keyifli içerik konusundaki farkımızı ortaya koymak.

James Bond’u tercih etme sebebiniz nedir?

Digiturk'ten Bond hayranlarına hediyeEsasen birden çok sebebimiz var. 007 James Bond, sinema tarihinin en çok tanınan birkaç karakterinden biri. Ayrıca bugüne dek dünya çapında toplam 7 milyar doların üzerinde gişe hasılatı elde etmiş ve sayısız aktör ve aktrisin parlamasına önayak olmuş bir seriden bahsediyoruz.

007 HD’de ay sonuna dek tüm James Bond filmlerinin yanı sıra seriye ilişkin üç de belgesel yayınlayacağız. Hafta sonları James Bond’u canlandıran Sean Connery, Pierce Brosnan, Roger Moore gibi ünlü aktörler için de özel günlerimiz olacak.

Bu kanal, farklı karakterleri de ağırlayacak mı? Mesela, sonraki aylarda Superman ya da Batman gibi başka karakterlere de ayıracak mısınız kanalı?

Pop-up projelerimiz önümüzdeki dönemlerde de devam edecek. Kesinleşen en yakın projemiz ise minik izleyicilerimize yarıyıl tatili hediyesi olarak sunacağımız Disney Prenses pop-up kanalımız olacak. 20 Ocak – 5 Şubat tarihlerinde yayın yapacak olan bu pop-up kanalımızda, Pamuk Prenses’ten Külkedisi Sinderella’ya, “Uyuyan Prenses” Aurora’dan Pocahontas’a, “Cesur” Prenses Meruda’dan “Küçük Denizkızı” Prenses Ariel’e Disney’in birbirinden ünlü prenseslerinin maceralarını ekrana taşıyacağız.

Digiturk'ten Bond hayranlarına hediye

Pazarlamada en önemsenen konulardan biridir odaklanma. Tek bir karakter üzerinden ilerleyecek bir içerik de herhalde bunun etkili örneklerinden biri olabilir. Bu kanalla, hedefiniz tam olarak nedir?

Sinemaseverlerin büyük ilgi gösterdikleri bu tür koleksiyonlar, Digiturk gibi lider yayın platformunun seyircisine hediyesi aslında. Seyirci kitlemizin bu yöndeki kanallarla heyecanlandığını, mutlu olduğunu biliyoruz. Henüz Digiturk’ün yenilikçi dünyasıyla tanışmamış kişileri de ailemize katmak adına, böylesi cazip projeler üzerine daima çalışıyoruz.

Mesela James Bond örneğinde, bu tür kompakt bir sunuş sayesinde izleyiciler hem bu serinin hem de sinema teknolojisinin 55 yıl içerisinde geçirdiği evrimi yakından inceleme fırsatı buluyor. Tek karakter veya tek tema üzerine odaklandığımızda, sinemaseverlerin belki zorlanarak bir araya getirip izleyebileceği filmleri, derli-toplu bir paket halinde sunmuş oluyoruz.

Digiturk’ün önümüzdeki dönemde içerik adına ne gibi yeni projeleri olacak?

2017’ye 007 James Bond ve Disney Prenses kanallarıyla hızlı bir giriş yapmış olduk esasen. 1 – 27 Şubat tarihlerinde canlı ödül törenini de kapsayan Oscars kanalımız, bu yıl da sinemaseverlerin yüzünü güldürecek. Yepyeni projeler üzerinde çalıştığımızı ve çok yakında başka sürprizlerimizin olacağını da bu vesileyle söylemek isterim. Yenilikçi çalışmalarımız önümüzdeki dönemde artarak devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.