Diesel’den takibi bırakan Instagram kullanıcılarına teşekkür

LGBTQ+ topluluğuna verdiği destekten ötürü takipçi kaybeden markadan anlamlı bir hamle.

09.07.2019 - 10:32 | Sencer Uçar

Bu yıl Onur Haftası’nda LGBTQ+ topluluğuna desteğini Instagram paylaşımlarıyla sunan Diesel, bu hamlesinden ötürü kaybettiği binlerce takipçisine teşekkürlerini sunarak kutlamalara devam etti.

Onur Haftası temalı bir koleksiyon hazırlayan ve sosyal medya hesaplarında LGBTQ+ ile ilgili paylaşımlarda bulunan marka, bu süreçte 14 bin kullanıcının takibi bıraktığını fark etti. 14 bin takipçilik “kaybını” lehine çeviren marka, Londra’daki Onur Yürüyüşü öncesinde Instagram hesabından yeni bir paylaşım yaparak, 14 bin takipçi kaybetmiş olmasının onuruyla birlikte teşekkürlerini sundu.

Diesel adına konuşan bir yetkili, “Diesel topluluğun her daim yanında oldu. Instagram topluluğumuzun da aynı değerleri paylaştığını varsaysak bile, bir hafta ve birçok şaşırtıcı homobofik yorumun ardından, LGBTQ+ tarihini yansıtan ve markanın desteğini gösteren içeriğimiz nedeniyle 14 bin takipçi kaybettiğimizi fark ettik. Her ne kadar diğer markalar bunu endişelenecek bir şey olarak görseler de, Diesel, takipçilerinin ayrılığını kutlama kararı aldı. Çünkü takipçiler önemlidir. Ama aşk daha önemlidir.” diye konuştu.

KÜNYE

  • Reklamveren: Diesel
  • Reklam Ajansı: Publicis İtalya
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.