MediaCat

Derya Sazak Milliyet’ten ayrıldı

Gazetenin yeni genel yayın yönetmeni Fikret Bila oldu.

Derya Sazak Milliyet’ten ayrıldı

Radikal‘in haberine göre, yaklaşık 9,5 ay önce Tayfun Devecioğlu‘ndan görevi devralan Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, görevini bıraktı. Derya Sazak’ın yerine gazetenin köşe yazarlarından Fikret Bila getirildi.

Haberde Milliyet’in Ankara temsilcisi ve haber müdürünün de değiştiği ifade ediliyor. Gazetenin yeni Ankara temsilcisi Serpil Çevikcan olurken, Ankara haber müdürlüğüne ise Gökçer Tahincioğlu getirildi.

Radikal, Sazak’ın dünkü yazısında bugünün gelişmelerine ilişkin ipucu verdiğine değiniyor. Sazak, Milliyet’te köşesinde dün yayımlanan ‘Eylül sendromu’ başlıklı yazısında şu cümlelere yer vermişti: “Türkiye’de son aylarda yine ‘bulanık suda’ avlanmak isteyenler, ‘durumdan vazife çıkarmaya’ çalışanlar var: Bunların bir kısmı ‘Eylül’de bir şeyler olacak’ fısıltısını yayarken, bir kısmı da medyayı susturmaya, gazetecileri işinden gücünden etmeye çalışıyor. ‘Eylül sendromu’nu peşinen reddediyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.